En Ar

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه ایلام در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1399

  دانشگاه ایلام در راستای اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد  مطابق با آیین نامه  پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان  در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد (آیین نامه شماره 11/301041 مورخ 98/11/06 وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری) در تمامی رشته/گرایش های  مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ایلام که در سال تحصیلی 1400-1399 دارای سهمیه پذیرش از طریق کنکور سراسری هستند، از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته، بر اساس شیوه نامه اجرایی دانشگاه دانشجو می پذیرد.

شرایط اولیه پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1399:

1- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

2- دانشجو حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (تا شهریور 1399) دانش آموخته شود.

3- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

4- چنانچه ظرفیت پانزده درصد برتر رشته ای تکمیل نشد، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ده درصد بعدی دانشجویان دانشگاه ایلام با اولویت رتبه متقاضیان می باشد.

5- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد شرایط پذیرش را دارند.

6- مدارک آن دسته از دانشجویان که در طول شش نیمسال تحصیلی موفق به فارغ التحصیلی شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین تا ترم ششم دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشد، جهت پذیرش بدون آزمون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 (لیست رشته­ های تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه ایلام در سال تحصیلی 1400-1399 )

مدارک لازم  و نحوه ثبت نام:

متقاضیان می توانند از 98/12/01 تا 99/02/15 با مراجعه به وب سایت دفتر استعدادهای درخشان به آدرس www.ilam.ac.ir/dep/derakhshan در بخش منوی پذیرش بدون آزمون/ لینک ثبت نام اقدام به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود نمایند.

 مدارک لازم:

1-فرم تقاضا و فرم گواهی رتبه تکمیل شده توسط متقاضی

2-کارنامه تحصیلی (ریز نمرات) مقطع کارشناسی

3-کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه

4- اسکن عکس پرسنلی

5-واریز هزینه به مبلغ 500/000 ریال (پانصد هزار ریال) به حساب تمرکز درآمدهای دانشگاه ایلام به حساب شماره 540100004001075303022050  و ارائه رسید واریز به همراه  مدارک دیگر

6-اصل گواهی رتبه رسمی صادره  توسط دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور (صرفاً برای حائزین شرایط بند (1-2) ماده 1 دستورالعمل اجرایی دانشگاه)

توجه:

1- در صورت ناقص بودن مدارک، به درخواست متقاضی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 2- مبلغ واریز شده بابت هزینه ثبت نام، در صورت انصراف یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد. 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها