En Ar

مدیرکل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم در دانشگاه ایلام: باید با برنامه ریزی درست و دقیق برای شرایط خاص از بحران مالی فعلی عبور کنیم

باید با برنامه ریزی درست و دقیق برای شرایط خاص و با تعیین اولویت ها، تعیین ساختار مناسب، شناسایی منابع و مدیریت هزینه ها از بحران مالی فعلی عبور کرد.

  به گزارش روابط عمومی، نشست مدیران برنامه و بودجه دانشگاه های منطقه پنج کشور با حضور دکتر رستگاری مدیرکل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، دکتر ملابهرامی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه، دکتر رضازاده مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست، دکتر سلاورزی مدیر  دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات دانشگاه و دبیر منطقه پنج و مدیران و کارشناسان  برنامه و بودجه دانشگاه های لرستان، رازی، کردستان، صنعتی کرمانشاه و آیت الله بروجردی، صبح امروز در محل سالن جلسات حوزه ریاست برگزار گردید.

  در این نشست دکتر رستگاری مدیرکل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه ایلام در این نشست، به مشکلات مطرح بودجه دانشگاه ها اشاره کرد و بیان داشت: در چند سال اخیر بواسطه مسائل خاص، بحث بودجه و کمبود نقدینگی از اصلی ترین مشکلات دانشگاه ها بوده و برای همین در اولویت کاری  مدیریت دانشگاه ها بوده و انرژِی و وقت زیادی را بدان اختصاص یافته که این امر نباید ما را از وظایف دیگر دفاتر برنامه، بودجه و تشکیلات و بخصوص از موضوع برنامه ریزی غافل نماید.

  دکتر رستگاری با اعلام اینکه جامعه ایران در شرایط خاص به سر می برد، گفت: برای مدیریت این بحران و مسائل مربوط به آن، باید نگاه جامع تری داشت و با برنامه ریزی درست و دقیق برای شرایط خاص و با تعیین اولویت ها، تعیین ساختار مناسب، شناسایی منابع و مدیریت هزینه ها از این چالش عبور کنیم.

  مدیرکل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، افزود: نباید دچار روزمرگی شد و باید اجازه نداد، تنگناهای مالی بر حوزه های دیگر سایه افکند، بلکه باید بهره وری را ارتقاء داد و از سرمایه های موجود، بهترین نتایج را به دست آورد.

  در این نشست، دکتر ملابهرامی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه ضمن خیرمقدم به دکتر رستگاری و مهمانان حاضر در نشست و با ابلاغ سلام دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه که برای انجام مأموریت اداری در خارج از استان به سر می برد، تأکید کرد: دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات در دانشگاه ایلام پیشتاز است و بخوبی توانسته است ماموریت های محوله و از جمله تدوین و تصویب برنامه های عملیاتی و جامع نیروی انسانی را انجام دهد.

 دکتر ملابهرامی با تأکید بر اینکه دانشگاه ایلام بواسطه توسعه مطلوب پروژه های عمرانی به کارگاه سازندگی تبدیل شده است، به جهش قیمت ها در سطح جامعه و تأثیر آن بر تکمیل این پروژه ها اشاره کرد و خواستار تعیین راهکار و اهتمام  دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم برای رفع این مشکل شد.

  معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه ها خدمات مختلف آموزشی، پژوهشی، ورزشی، رفاهی و فرهنگی به دانشجویان ارائه می کنند و برای همین هزینه کرد آنها نسبت مستقیمی با سلامت و معیشت دانشجویان دارد و بدین لحاظ باید توجه بیشتری به تأمین مالی دانشگاهها شود، خواستار اهتمام جدی دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم در این زمینه شد، تا روند رو به رشد فعلی ادامه داشته باشد.

 دکتر ملابهرامی در ادامه با پیشنهاد پایلوت قرار دادن دانشکده های نسل سوم برای رسیدن به دانشگاه های نسل سوم، تأکید کرد  در دانشگاه ایلام اینکار  شروع شده است و سپس پیشنهاداتی را در خصوص دریافت اعتبارت تخصیصی از خزانه و ردیف های متمرکز در اختیار وزارت علوم ارائه نمود.

  در ادامه دکتر سلاورزی مدیر برنامه، بودجه و تشکیلات دانشگاه و دبیر منطقه پنج، توضیحاتی را در زمینه تهیه و تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه ایلام (1400-1396)، برنامه عملیاتی در سال 1397، وضعیت کارکنان و اعضای هیات علمی و پایش کمی در زمینه وضعیت برنامه عملیاتی 1397 دانشگاه در نه ماه نخست را ارائه کرد.  

 در ادامه این نشست حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص مدل تعیین و توزیع بودجه دانشگاه های کشور، لزوم پی گیری و اجرای برنامه های عملیاتی، تأکید بر تدوین برنامه جامع نیروی انسانی و بودجه ریزی عملیاتی و برنامه ریزی عملیاتی پرداختند.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها