En Ar

برگزاری مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه

به مناسبت سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، نشست اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه های استان ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان در دانشگاه ایلام برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی، همزمان با سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، نشست اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه های استان ایلام با حضور حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه، حجت الاسلام غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام مرادبیگی مسئول حوزه علمیه صاحب الزمان، اساتید حوزه و دانشگاه، عصر روز سه شنبه 97/09/27 در محل سالن فرزانگان برگزار گردید.

   در این مراسم دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه و با تبریک ایام هفته پژوهش، اظهار داشت:  دانشگاه و حوزه دو نهاد هستند که طیف وسیعی از مردم بصورت مسقیم و غیر مستقیم با آنها ارتباط دارند و برای همین انتظار از این دو نهاد بالاست و بدین لحاظ  برای تأثیرگذاری لازم است که باهم همراهی و همدلی داشته باشند و بنا به فرمایش امام خمینی (ره) از هم جدا نشوند.

   رئیس دانشگاه لازمه حفظ وحدت بین این دو نهاد را گفتگو عنوان کرد و تصریح کرد: حوزه و دانشگاه باید در کنار  اینکه به آموزش و یاددهنگی فعالیت دهند، خود نیز یادگیرنده باشند تا زمینه گفتگو مابین آنها بوجود آید و اگر این مهم حاصل شود زمینه ایفای نقش اصلی این دو نهاد در روند توسعه جامعه فراهم می آید.

   در ادامه حجت الاسلام غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به تأکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی، در زمینه وحدت بین حوزه و دانشگاه، بیان داشت: خواسته حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی این است که حوزه و دانشگاه با صمیمیت به گفتگو پرداخته و در کنار هم و در قالب یک موسسه برای رسیدن به هدف اصلی که وحدت در عقیده است،  به خدمت رسانی به جامعه اسلامی بپردازند.

  در ادامه، اساتید حوزه و دانشگاه به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات مورد نظر خود پرداختند و سپس حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با ابراز خرسندی به جهت حضور در بین اساتید حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهادت شهید مفتح و وفات حضرت معصومه (س) تأکید کرد: هم اندیشی بین اساتید حوزه و دانشگاه بهترین ساختار برای تصمیم سازی در سطح استان است و بواسطه اینکه استان دارای مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، ضروری است اساتید حوزه و دانشگاه با مشورت، همراهی، همدلی و حرکت جهادی برای اصلاح امور و کاهش معضلات و مشکلات مطرح  استان گام بردارند.

   نماینده ولی فقیه در استان، افزود: همچنین اساتید حوزه و دانشگاه باید با مطلبه گری از مسئولین و مدیران استانی در زمینه عدالت خواهی، شایسته سالاری و قانون مداری، زمینه استفاده حداکثری از تمام ظرفیت نهادها و سازمان های استان را فراهم نمایند.

   حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به ظرفیت های و منابع استان ایلام در زمینه آب، منابع انسانی، جنگل ها، نفت و گاز، تأکید کرد: علیرغم وجود این منابع و ظرفیت ها، جزء استان های محروم کشور است که به هیچ عنوان مطلوب نیست و در این راستا نخبگان استان ابید رقابت ها و اختلافات را کنار گذاشته و با وحدت و توسعه فرهنگ کسب و کار نقش خود را در سطح استان ایفا نمایند.

 

برگزاري مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه برگزاري مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه برگزاري مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه برگزاري مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها