En Ar

اطلاعیه شماره (1) ثبت نام مرحله مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری «Ph.D» سال تحصیلی 99-1398

ضمن عرض تبریک به داوطلبان گرامی آزمون دکتری معرفی شده به دانشگاه ایلام، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت انجام آزمون مصاحبه به شرح زیر به اطلاع می رسد:

 

1.نحوه ثبت نام: ثبت نام از داوطلبان براساس شرایط زیر انجام می‌شود:

1-1-ثبت نام و درخواست شرکت در مرحله دوم به دو صورت حضوری و غیرحضوری (از طریق سامانه الکترونیکی) انجام خواهد شد.

 تبصره: ثبت نام از طریق "سامانه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 1398 دانشگاه ایلام" که در زمان شروع ثبت نام الکترونیکی متعاقبا اعلام خواهد شد.

1-2-تنها افراد شرکت کننده در مرحله اول (آزمون سازمان سنجش) که حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب در مرحله دوم شرکت نمایند. به عبارت دیگر منحصراً داوطلباني مي‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها براي انجام مرحله مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي اقدام نمايند كه كدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمي لازم را مطابق كارنامه كسب كرده باشند. اگر داوطلبي حدنصاب كدرشته محلي را كسب نموده ولي در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته و درج آن كدرشته محل در فرم انتخاب رشته اينترنتي ننموده باشد، امكان شركت در مراحل ارزيابي تخصصي براي وي ميسر نخواهد بود.

1-3-هزینه ثبت نام: مبلغ 700.000 ریال (هقتاد هزار تومان) به عنوان هزینه ثبت نام مرحله دوم در دانشگاه تعیین شده است.

 

2- برنامه زماني انجام مرحله مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي (مرحله ارزيابي تخصصي)

2-1-زمان برگزاری آزمون مرحله دوم (مصاحبه): تاریخ مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام براساس تاریخ‌های پیشنهادی سازمان سنجش مرحله دوم برگزار خواهد شد.

برای اطلاع از تاریخ مصاحبه رشته ­های دانشگاه به (اینجا) مراجعه نمایید.

2-2-ساعت حضور در دانشکده مربوطه (محل برگزاری مصاحبه) 8 صبح می­باشد. جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر صرفا با دانشکده مربوطه تماس حاصل فرمایید.

2-3-بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي شركت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي‌باشد. لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در مهلت مقرر تعيين شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشكده مربوط مراجعه نمايند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنين عدم مراجعه براي شركت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كد رشته‌ محل يا كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد.

2-4-چنانچه تغییراتی در تاریخ برگزاری مصاحبه صورت گیرد، مراتب به صورت تلفنی (یا با ارسال پیامک) توسط گرو‌ه‌های آموزشی یا معاونت آموزشی دانشکده مربوطه به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

 

3.نحوه ارزیابی داوطلبان در مرحله دوم: ارزیابی داوطلبان در این مرحله براساس موارد زیر صورت خواهد گرفت:

 ارزیابی داوطلبان براساس سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوري و مصاحبه علمي و سنجش علمي انجام می‌گیرد. بر این اساس از مجموع 50 امتیاز این مرحله، سوابق آموزشي، پژوهشي و فناوري 20 امتیاز و مصاحبه علمي و سنجش علمي 30 امتیاز را شامل می‌شود.

 

4- مدارک لازم:

(لازم است مدارک ذیل توسط داوطلب تهیه و در روز مصاحبه به مدیر گروه رشته مربوطه ارائه شود، در ضمن  اصل مدارك (جهت تطبیق) و يك نسخه كپي از آن (جهت درج در پرونده مصاحبه) به همراه داشته باشيد)

4-1- فرم تکمیل شده مشخصات فردی و سوابق علمی و پژوهشی (دریافت فرم شماره 1)

4-2- اصل شناسنامه و كارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي سازمان سنجش آموزش کشور.

4-3- تصويري از تمام صفحات شناسنامه و كارت ملي.

4-4- پرداخت مبلغ 700.000ریال (هفتصد هزار ريال) به شماره حساب (7875307111) بانک تجارت به نام (تمرکز درآمدهای اختصاصی دانشگاه ایلام) بدیهی است بدون پرداخت هزينه و دریافت کد رهگیری ثبت نام الکترونیکی، ثبت نام داوطلب نهايي نشده و متقاضی، حق شركت در جلسه مصاحبه را ندارد).

4-5- اصل و كپي مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی (حاوی معدل کل دوره)

تبصره

 آن دسته از معرفي­ شدگاني كه فارغ‌التحصيل دوره كارشناسي ناپيوسته مي‌باشند علاوه بر اصل مدرك كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست اصل و كپي مدرك كارداني (حاوی معدل) را نيز ارائه نمايند.

4-6- اصل و كپي مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد (حاوی معدل کل دوره)

تبصره 

داوطلباني كه دانشجوي سال آخر دوره كارشناسي‌ارشد و حداكثر تا تاريخ 31/06/1398 فارغ‌التحصيل مي‌شوند (اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون مذكور و يا فرم مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي) را همراه داشته و ارائه نمایند.

4-7- اصل و كپي ریز نمرات (كارنامه نهايي) دوره کارشناسی (و اصل و كپي ریز نمرات دوره كارداني براي دانشجویانی که دوره کارشناسی آن ها به صورت ناپیوسته بوده است).

4-8- اصل و كپي ریز نمرات (كارنامه نهايي) دوره کارشناسی ارشد.

4-10- یک نسخه از مستندات علمی- پژوهشی شامل مقاله، کتاب، اختراع، اکتشاف و كليه موارد مشمول دريافت امتياز که در فرم شماره یک آمده است.

4-11- برگزيدگان جشنواره های علمي معتبر بين­المللي و المپيادهاي علمي دانشجويي لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

  • برگزيدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره های علمي معتبر بين­المللي (خوارزمي، فارابي، رازي و ابن سينا) بايد تاييد دبيرخانه جشنواره را نيز كسب و ارائه نمايند.
  • گواهي ثبت اختراع بايد داراي تاييديه از سازمان پژوهش­هاي علمي و صنعتي ايران باشد.
  • برگزيدگان مرحله نهايي المپيادهاي علمي دانشجويي بايد تاييد دبيرخانه المپياد را نيز كسب و ارائه نمايند.

4-12- یک نسخه از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ويژه داوطلبان فارغ التحصیل)

4-13- يك نسخه پروپوزال (ويژه دانشجويان دوره كارشناسي ارشد)

4-14- اصل گواهي شركت در آزمون‌هاي ملي و بين‌المللي زبان كه در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد.

4-15- ارائه پرينت كليه كارنامه‌هاي آزمون دکتری نيمه‌متمركز سال 1398 كه توسط سازمان سنجش منتشر شده است.

4-16- توصيه‌نامه علمي (دو مورد)

تذكر:

ارائه توصيه‌نامه از استاد راهنماي دوره كارشناسي ارشد الزامي مي باشد. توصيه نامه ديگر بايستي توسط يكي از اساتيد دروس تخصصي دوره كارشناسي ارشد تكميل شده باشد. پيشنهاد مي شود توصيه نامه در فرم مخصوص (دریافت فرم توصیه نامه) مورد تاييد دانشگاه دانشگاه ایلام  تنظيم شود و به صورت محرمانه و در پاكت در بسته ارسال گردد.

4-17- اصل گواهي به انضمام آخرین حكم كارگزيني مبني بر اينكه عضو هيات علمي رسمي- قطعي و يا رسمي- آزمايشي تابعه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بوده كه به تأييد بالاترين مقام مسئول نيز رسيده باشد، براي آن‌دسته از افرادي كه از امتياز مربي در اين آزمون استفاده نموده‌اند.

تذکر :

ارائه موافقت‌نامه قطعی مبنی بر ادامه تحصیل از طریق سهمیه مربیان به تأیید معاون آموزشی یا معاون اداری و مالی (پشتیبانی) دانشگاه یا موسسه آموزش عالی. (دریافت فرم سهمیه مربیان)

تذکر :

تکمیل و ارائه فرم مخصوص داوطلبان استفاده از سهمیه مربیان.

تبصره

 آن ‌دسته از معرفي‌شدگان براي مصاحبه كه متقاضي استفاده از سهميه مربي گرديده‌اند، موظف به ارائه گواهي معتبر در اين خصوص مي‌باشند.

4-18- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی كه وضعيت نظام وظيفه معرفي شده را با توجه به بند «مقررات وظيفه عمومي» مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون مذكور را مشخص نماید، جهت برادران الزامیست.

تبصره:

برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در خدمت وظیفه عمومی هستند، ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه حداکثر تا تاریخ 31/06/1398 خدمت خود را به اتمام رسانیده‌اند یا در صورت قبولی از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد، الزامیست.

4-19- ارائه اصل و تصویر کلیه‌ی مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه الزامی می­باشد.

- مدارک ناقص بررسی نخواهد گردید و صرفا به مدارك ارايه شده و مورد تاييد توسط كميته هاي ارزيابي امتياز بندهاي مورد نظر تعلق مي گيرد.

 

4-20- گواهی استفاده از سهمیه ایثارگران برای دانشجویانی که شرایط استفاده از این سهمیه را طبق دفترچه های راهنما دارند.

 

5- نكات مهم

5-1-یادآوري مي‌شود كه در هنگام مراجعه افراد جهت ارزيابي تخصصي، لازم است اصل مدركي كه معدل مندرج در كارنامه آزمون را تاييد می‌نمايد به همراه ساير مدارك ثبت‌نامي ارائه نمايند. بديهي است در غيراينصورت به عنوان داوطلب داراي مغايرت معدل شناخته شده و ضمن عدم انجام مراحل مصاحبه، با وي مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

5-2- مرحله دوم برای هر داوطلب صرفا یکبار و به صورت هماهنگ برای تمامی داوطلبان انجام می‌شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوم به منزله انصراف وی تلقی شده و برگزاری مجدد آزمون مرحله دوم امکان پذیر نیست.

5-3- گزينش نهايي داوطلبان در هر كدرشته‌محل براساس ضوابط مندرج در دفترچه‌هاي راهنماي اين آزمون و حدنصاب تعيين شده توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در هر كدرشته محل و با توجه به اولويت كدرشته‌محل‌هايي كه براي مرحله مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي معرفي شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

تبصره: اقدامات لازم در خصوص بررسی صلاحیت عمومی بر اساس اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور، برای داوطلبان الزامی است.

5-4-داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان قرار گیرند، پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید صلاحیت عمومی آنها از سوي دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

5-5- شرکت در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی براي تمامی متقاضیان براي پذیرش نهایی الزامی می باشد.

5-6-امکان اسکان داوطلبانی که دارای بعد مسافت هستند در خوابگاه دانشجویی فراهم است. متقاضیان می توانند با مراجعه به اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی نامه جهت ارایه به امور دانشجویی دریافت نمایند.

5-7- داوطلبان می توانند از طریق سایت دانشگاه ایلام اطلاعیه های بعدی مربوط به آزمون مصاحبه را پیگیری نمایند.

 


 

شماره پشتیبانی جهت پاسخگویی: 08459241273

 


شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها