En Ar

مرکز مشاوره و تندرستی


این مرکز متشکل از سه بخش مرکز مشاوره ، مرکز بهداشت و درمان و کانون های دانشجویی همیاران سلامت می باشد 

از اصلی ترین خدمات مرکز مشاوره میتوان به اراِئه ی مشاوره های روانشناختی، روان درمانی و مددکاری اشاره کرد.به عبارت دیگر این مرکز در زمینه های: مسایل و مشکلات تحصیلی ، تست های خود شناسی،مشکلات عاطفی، مشکلات خانوادگی و تلاش برای درمان اختلالات روانی و ئمشکلات عمیق روانشناختی خدماتی رائه می گردد. لازم به ذکر است که در این مرکز، یک نفر کارشناس مسئول، تعداد دچهار نفر از مشاورین متخصص استان با مدرک دکتری و کارشناسی ارشد و تعداد پنج نفر مشاور در سراهای دانشجویی با مدرک کارشناسی ارشد و یک نفر مددکار به ارائه خدمات میپردازند.

مرکز بهداشت و درمان:
در این مرکز دو نفر پزشک عمومی و یک نفر کارشناس بهداشت و یک نفر پرستار مشغول به کار هستند.

درمان:
پزشکان دو روز در طول هفته و هر روز به مدت 4 ساعت  به ویزیت دانشجویان ،کارکنان و اساتید می پردازند.
پرستار نیز تمام روزهای کاری هفته از ساعت نه الی 13 به ارائه خدمات میپردازد.
در این بخش ویزیت بیماران،مشاوره و ارجاع بیماران در صورت لزوم به مراکز تخصصی و خدمات دیگر از قبیل :نوار قلب، سنجش قند خون، سنجش فشار خون،بینایی سنجی،قد و وزن،اکسیژن،توزیع قرص ویتامینD ،تزریقات و پانسمان برای دانشجویان،کارکنان و اساتید بصورت رایگان انجام میشود.
پزشک معتمد:  پزشک عمومی که پرونده های آموزشی دانشجویان را مورد بررسی و تجدید نظر قرار میدهد.
بهداشت:
در این بخش ارائه خدمات بهداشتی(بهداشت محیط) توسطکارشناس بهداشت انجام میشود. خدماتی نظیر :بازید از بوفه های دانشگاه،بازدید از سلف سرویس ها و نظارت برکلیه واحدهای تهیه توزیع و نگهداری مواد غذایی،بازید از سراهای دانشجویی و نظارت بر حفظ بهداشت سراها، رسیدگی به شکایات بهداشتی و موارد ارجاع،نظارت بر سلامت کارکنان مراکز تهیه توزیع و نگهداری مواد غذایی، ارتقاء آگاهی های بهداشتی کارکنان مراکز تهیه توزیع و نگهداری مواد غذاییف نظارت بر گند زدایی اماکن تهیه توزیع و نگهداری مواد غذایی،نظارت بر بهداشت آب آشامیدنی و میزان کلر زنی ، تهیه و تدوین بروشور های آموزشی مرتبط با مسائل بهداشتی و ...

طرح پایش سلامت دانشجویی و تشکیل پرونده های سلامت جسم و روان :
دانشجویان ورودی جدید لازم است جهت انجام معاینات  سلامت با در دست داشتن فرم های تکمیل شده سلامتد جسمانی و سلامت روان که از سایت مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانلود و تکمیل خواهند نمود طبق برنامه زمانبندی اعلامک شده از سوی مرکز، به مرکز مراجعه نمایند. لازم به ذکر است وجود کارنامه سلامت یکی از مدارک ضروری برای فارغ التحصیل شدن به حساب می آید.

نحوه مراجعه و استفاده :
کلیه دانشجویان  جهت استفاده از امکانات مرکز بهداشت درمان و مشاوره میتوانند به صورت حضوری از شنبه الی چهارشنبه از ساعت 8 الی 15 وقت خود را تنظیم کنند که مرکز با مصاحبه اولیهو تشخیض موضوع مراجعه ایشانرا به متخصص مربوط ارجاع خواهند داد. 

کانون های دانشجویی همیاران سلامت :
کانون های همیاران سلامت به دو کانون مجزا همیاران سلامت روان و همیاران بهداشت تقسیم میشوند که این کانون ها کاملا دانشجویی بوده و دانشجویان میتوانند با مراجعه  به مرکز به عضویت کانون درامده و فعالیت های گسترده ای نظیر برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشیف برگزاری همایش ها و نشست ها ف برگزاری اردوهای دانشجویی،شرکت در جشنواره های داخلی ومنطقه ای و کشوری فشرکت در کارگاه ها و نشست های داخلی ،منطقه ای و کشوری و همچنین برگزاری مسابقات متناسب با فعالیت کانون های همیاران سلامت را به انجام برسانند. هم اکنون هر کانون دارای بیش از 150 نفر عضو میباشد.

آموزش و پیشگیری :
مرکز مشاوره افزون بر مشاوره و درمان در سایر زمینه ها مرتبط با بهداشت روانی نیز فعالیت مینماید. یکی از محور های فعالیت این مرکز آموزش بهداشت روانی و پیشگیری از بروز اختلالات روانشناختی است. این امر از طریق برگزاری دوره های مختلف  آموزش گروهی بهداشت روانی همچون شیوه های مقابله با استرس،تنش زدایی، آموزش خانواده و تحلیل روابط بین فردی ، آموزش مهارت های روانی و اجتماعی و ... تحققق میابد.

آدرس مرکز بهداشت درمان و مشاوره: دانشگاه ایلام-جنب دانشکده پیرادامپزشکی-مرکز بهداشت درمان و مشاوره.


شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها