En Ar

آگهی پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(PhD) رشته شیمی معدنی دانشگاه ایلام

آگهی پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(PhD) رشته شیمی معدنی دانشگاه ایلام

دانشگاه ایلام در راستای تحقق اهداف توسعه‌ی برنامه‌های آموزشی خود برای نیمسال دوم سال تحصیلی 89-1388 در مقطع دکتری تخصصی رشته‌ی شیمی معدنی از بین داوطلبین واجد شرایط و براساس قبولی در آزمون‌های کتبی و مصاحبه علمی و مطابق مفاد مندرج در این اطلاعیه و مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و نیز مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام دانشجو می‌پذیرد.

شرایط عمومی:
1. اعتقاد به دین مبین اسلام و اصل ولایت فقیه یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
2. پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
3. عدم وابستگی تشکیلاتی و هواداری به احزاب و گروه‌های محارب و ملحد
4. نداشتن سوء پیشینه کیفری به تایید مراجع ذیصلاح
5. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

شرایط اختصاصی:
1. داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه‌های داخل یا دانشگاه‌های خارج که به تایید وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری رسیده باشد.
تبصره 1: دانشجویان نیمسال آخر کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌ها می‌توانند با ارایه گواهی از دانشگاه محل تحصیل خود مبنی بر دانش‌آموختگی تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 89-1388، در آزمون شرکت نمایند. بدیهی است این داوطلبان در صورت قبولی، باید حداکثر تا مدت یادشده دانش‌آموخته شوند، در غیر این صورت قبولی آن‌ها لغو خواهد شد.
تبصره 2: داوطلبان با مدرک تحصیلی معادل کارشناسی‌ارشد و دانشجوی فعلی دوره دکتری مجاز به شرکت در این آزمون نمی‌باشند.
2. داشتن حداقل میانگین کل نمرات در مقطع کارشناسی‌ارشد 15 از 20 یا 3 از 4 یا معادل آن بدون احتساب نمره‌ی پایان‌نامه
3. قبولی دوره دکتری تخصصی منوط به کسب موفقیت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی این دانشگاه، شامل آزمون کتبی، سوابق تحصیلی و مصاحبه علمی و طی مراحل گزینش توسط وزارت متبوع می‌باشد.
تبصره: دعوت به مصاحبه علمی منوط به قبولی در آزمون کتبی و احراز نمره حدنصاب دانشگاه می‌باشد.
4. تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می‌باشد.
تبصره 1: شاغلان رسمی در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در صورت قبولی در آزمون و هنگام ثبت نام در دوره دکتری، باید حکم ماموریت به تحصیل خود را ارایه نمایند.
تبصره 2: شاغلان قراردادی دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در صورت قبولی و هنگام ثبت نام باید حکم استعفاء خود را ارایه نمایند.
5. احراز توانایی مربوط به زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره در یکی از آزمون‌های معتبر شامل 500 از TOEFL، 5 از IELTS، 500 از TOLIMO، 50 از MCHE.
تبصره 1: کلیه دانشجویان پذیرفته شده باید قبل از امتحان جامع دوره دکتری، گواهی‌ حداقل نمره زبان انگلیسی را اخذ نموده و ارایه نمایند. در غیر اینصورت از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.
تبصره 2: داوطلبان دارای گواهی حداقل نمره زبان انگلیسی در هر یک از آزمون‌های یادشده، چنانچه بیش از 2 سال از تاریخ اخذ آن نگذشته باشد، می‌توانند پس از پذیرفته شدن و در هنگام ثبت نام در دوره دکتری گواهی مذکور را تحویل دهند.
6. 20% درصد پذیرش رشته طبق مواد آئين‌نامه اجرائي قانون تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي و اصلاحیه‌های پس از آن، به ایثارگران انقلاب اسلامی، زرمندگان، آزادگان، فرزندان شهدا و جانبازان اختصاص دارد.
تبصره 1: پذیرفته شدگان این سهمیه باید حداقل 80% امتیاز کسب شده توسط آخرین پذیرفته شده در سهمیه‌ی آزاد رشته را احراز نموده باشند.
تبصره 2: داوطلبانی که از تاریخ 31/6/59 لغایت 31/6/67 در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، چنانچه طبق مواد آئين‌نامه اجرائي قانون تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي و اصلاحیه‌های پس از آن واجد شرایط باشند، می‌توانند با ارایه گواهی معتبر، از سهمیه رزمندگان در این آزمون شرکت نمایند.
7. 30% از ظرفیت پذیرش رشته مطابق آیین‌نامه ادامه تحصیل مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اختصاص دارد.
تبصره: پذیرفته‌ شدگان این سهمیه باید حداقل 80% امتیاز کسب شده توسط آخرین پذیرفته شده‌ در سهمیه‌ی آزاد رشته را احراز نمایند
8. داوطلبان مرد شرکت کننده در آزمون دوره دکتری از نظر وضعیت نظام وظیفه باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:
الف- کارت پایان خدمت نظام وظیفه
ب- کارت معافیت تکفل یا پزشکی دائم و یا کارت معافیت دائم زمان صلح با فرم کامپیوتری
ج- دانشجوی سال آخر که تا تاریخ 30/11/1388 دانش‌آموخته شود.
د- داشتن دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت در مهلت شش ماهه بعد از فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد. این داوطلبان با داشتن دفترچه‌ی آماده‌ به خدمت صرفا در مهلت شش ماهه پس از تاریخ دانش‌آموختگی و قبل از اعزام به خدمت حق شرکت در آزمون را دارند.
تبصره: این افراد لازم است در تاریخی که توسط معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام می‌شود، به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط در هر مرحله از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد.
هـ- پرسنل شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارایه گواهی موافقت از یگان مربوطه

نكات مهم:
1. در صورت تغییر آدرس، محل سکونت و شماره تلفن اعلام شده داوطلب می‌بایست مراتب را سریعا به اطلاع این دانشگاه برساند. در غیر این صورت مسئولیتی متوجه دانشگاه نخواهد بود.
2. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاری آزمون، پذیرش و تحصیل در دانشگاه ایلام مشخص شود که داوطلب واجد هر یک از شرایط مندرج در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرش و یا ادامه‌ی تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
3. داوطلبانی که در آزمون کتبی پذیرفته شده و از آنان جهت شرکت در آزمون مصاحبه دعوت بعمل می‌آید، می‌بایست در روز مصاحبه کلیه سوابق آموزشی(ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی‌ارشد)، پژوهشی، تخصصی، تجربی به تفکیک، چکیده پایان‌نامه و ... را جهت داوری به همراه داشته باشند.
4. کلیه مدارک ارسال شده و وجه ثبت نام به داوطلب مسترد نخواهد شد.

مدارك مورد نياز:
1. تکمیل فرم مشخصات و تقاضانامه ثبت نام
2. تصوير تمام صفحات شناسنامه
3. تصویر کارت ملی
4. عكس 4×3 جديد
5. تصوير ریزنمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد به انضمام گواهی موقت دوره‌های کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد (مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های خارج از کشور باید توسط وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ارزشیابی شده باشد)
6. تصوير مدرک دال بر وضعیت نظام وظیفه مطابق با مفاد ماده 8 شرایط اختصاصی این اطلاعیه یا گواهی اشتغال به تحصیل
7. تصویر توصیه‌نامه علمی دو نفر از اساتید مقطع کارشناسی‌ارشد مبنی بر صلاحیت تحصیل در دوره دکتری
8. تکمیل فرم مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی شرکت در آزمون که تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 89-1388 دانش‌آموخته می‌شوند.
9. تصویر گواهی معتبر برای آن دسته از متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران
10. تکمیل فرم مخصوص .و تصویر آخرین حکم کارگزینی اعضای هیات علمی دانشگاه برای متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان
11. واریز هزینه شرکت در آزمون به مبلغ یکصد و پنجاه هزار ریال (150،000 ریال) به حساب شماره 7875307111 نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه ایلام به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه ایلام (پس از واریز مبلغ ثبت نام، لازم است شماره فیش واریزی را در محل مربوطه در فرم الکترونیکی ثبت نام وارد نموده و اصل آن را در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به متصدی توزیع کارت تحویل نمایند).

مهلت ثبت نام، زمان برگزاری و مواد امتحانی آزمون:
1. ثبت نام جهت شرکت در آزمون ورودی بصورت الکترونیکی و با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل zip شده با ظرفیت حداکثر حجم 10 مگابایت در قسمت مدارک فرم ثبت نام، انجام می‌پذیرد. عکس متقاضی می‌بایست به صورت یک فایل jpg و حداکثر تا حجم 200 کیلوبایت در قسمت عکس فرم ثبت نام، ارسال گردد.
2. افراد داوطلب شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری می‌بایست مدارک مورد نیاز را حداکثر تا تاریخ 26/9/88 و منحصرا به صورت الکترونیکی به دانشگاه ایلام ارسال نمایند.
3. آزمون اختصاصی کتبی روز پنجشنبه مورخ 10/10/88 در محل دانشگاه واقع در "ایلام، بلوار پژوهش، دانشگاه ایلام، دانشکده علوم پایه" برگزار خواهد شد.
4. کارت ورود به جلسه آزمون روز چهارشنبه مورخ 9/10/88 توزیع خواهد شد. آندسته از داوطلبانی که به هر دلیل موفق به دریافت کارت ورودی نشده باشند، صبح روز برگزاری آزمون و قبل از آغاز آزمون نیز می‌توانند کارت خود را دریافت نمایند.
5. مواد امتحانی آزمون شامل 1-شیمی معدنی پیشرفته، 2- شیمی آلی فلزی، 3- سینتیک، ترمودینامیک و مکانیسم واکنش‌های شیمی معدنی، 4- طیف‌سنجی در شیمی معدنی، 5- زبان تخصصی می‌باشند.


جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 2222015- 0841 "مدیریت تحصیلات تکمیلی" تماس حاصل نمايند.

نسخه PDF


شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها