En Ar

استاندار ایلام در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه: اساس زندگی زناشویی عشق و علاقه است.

مهندس اعلایی استاندار ایلام در جشن ازدواج 575 زوج دانشجودانشگاهها ومراکز آموزش عالی استان  ک دانشگاه برگزارشد، گفت: اساس زندگی زناشویی عشق و علاقه است نه معامله و کسب و کار.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی  مهندس اعلایی اظهارداشت: خداوند براساس حکمت متعالی خویش انسانها را بنحوی خلق کرده که کمال آنها در ازدواج  قرار داده  شده است.

وی تمایلات انسانها به ازدواج را فطری خواند و افزود: با ازدواج انسان کامل می شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهید تمام سختی ها و مشکلات را پشت سر بگذارید باید زندگی را برعشق و محبت بنا کنید.

این مقام مسئول در ادامه با انتقاد از وضع برخی مهریه های سنگین نیز گفت: مهریه های نامتعارف و سنگین ضمانت اجرائی ندارد و نباید سنت مهریه از جایگاه خود منحرف شود.

استاندار ایلام تعیین مهریه های سنگین را یکی از موانع ازدواج جوانان خواند و بیان داشت: با نگاه معامله ای به تعیین مهریه باید دریافت که در معامله شکست نیز وجود دارد و هیچ ضمانتی برای عدم زیان وجود ندارد.

مهندس اعلایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نوع نگاه به ازدواج نباید مانند یک شرکت سهامی باشد که هرکس وظایفش را تعیین نماید و حکم کند که من باید چکار کنم  چون این ورود ها به زندگی با چالش روبرو خواهد شد.

وی با تبیین برخی شاخصه های پر اهمیت در زندگی زناشویی و ازدواج نیز خاطر نشان ساخت: در ازدواج انسان از اینکه تنها متعلق به خودش باشد بیرون می رود و در اثر احساس مسئولیت در برابر خانواده در جامعه هدفمند زندگی می نماید.

ایشان عاطفه، محبت، فداکاری و بسیاری از مفاهیم اخلاقی را در سایه تشکیل خانواده و زندگی مشترک قابل تحقق دانست.

شایان ذکر است در این مراسم استاندار ایلام به هرکدام از این زوج های دانشجویی یک عدد سکه بهار آزادی هدیه کرد.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها