En Ar

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه: فعالیت در انجمن های علمی زمینه ساز تربیت افرادی توانمند است که بهتر می توانند در روند توسعه جامعه تاثیر گذار باشند

مدیرکل فرهنگی  و اجتماعی دانشگاه، تأکید کرد: فعالیت در انجمن های علمی چون تقویت روحیه کار گروهی و دلبستگی بیشتر اجتماعی را به دنبال دارد زمینه ساز تربیت افراد توانمندی است که بهتر و بیشتر می توانند در روند توسعه جامعه تأثیر گذار باشند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست دکتر حمید رضا امامی پور، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با دبیران انجمن ‌های علمی و دانشجویی با حضور وحید ملکی، کارشناس انجمن ‌های علمی دانشجویی و استقبال دبیران انجمن‌ های علمی، در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار گردید.

  در این نشست دکتر امامی ‌پور، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها به دنبال ارتقای دانش و مهارت خود هستند، اظهار داشت: دست یافتن به این مهم با فعالیت انجمن ‌های علمی امکان پذیر است، چرا که اعضای انجمن های علمی و دانشجویی از نظر تحصیلی در سطح بالاتری قرار دارند و با دلبستگی که به مسائل ملی دارند، اهتمام بیشتری برای توسعه کشور دارند.

 مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه انجمن ‌های علمی با داشتن روحیه کار تیمی و گروهی می ‌بایست جامعه را از تک روی و فرد گرایی رها سازند، تأکید کرد: فعالیت در انجمن ‌های علمی - دانشجویی دربرگیرنده خرد جمعی و فعالیت جمعی است و  با فعالیت های فکری و تعاملات اجتماعی عجین می شود که این روند یک دستاورد مهم تلقی می‌شود و همین موضوع دانشجویان را به خوداتکایی و استقلال می ‌رساند.

 دکتر امامی پور در ادامه با اشاره به شرایط حال حاضر کشور، گفت: دانشجویانی که با تفکر استخدام در دستگاه ‌های دولتی ادامه تحصیل می ‌دهند، به خودباوری و پویایی لازم نخواهد رسید، اما دانشجویان فعال در انجمن ‌های علمی بنا به روحیه خاص حاکم بر آن و فرایند استثنایی کار در این مجموعه، زودتر به خودباوری و پویایی می رسند و برای همین بهتر می توانند به جامعه و حاکمیت خدمت کنند.

 دکتر امامی‌پور از مسئولیت‌پذیری دبیران و اعضاء انجمن ها تقدیر نمود و تصریح کرد: با پیگیری های کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی از ابتدای این ترم از برگزاری کارگاه ‌های موازی و تکراری در انجمن ‌ها جلوگیری شده و با برنامه ریزی دفتر انجمن ‌های علمی دانشجویی، فعالیت مشترک این دفتر با مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کلید خورده، که بزودی شاهد برگزاری کارگاه‌ هایی مورد نیاز دانشجویان و انجمن‌ های علمی در این زمینه خواهیم بود.

در ادامه  این نشست دبیران انجمن‌ های علمی - دانشجویی به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات  مورد نظر خود پرداختند و سپس انتخابات شورای مرکزی انجمن ‌های علمی دانشجویی برگزار گردید.

در پایان این نشست از دبیران فعال شش ماه نخست سال جاری با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها