En Ar

نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ارتقاء سلامت روان در استان ایلام (علل، راهکارها و اقدامات) در دانشگاه برگزار گردید

نشست تخصصی  چالش ها و راهکارهای ارتقاء سلامت روان در استان ایلام (علل، راهکارها و اقدامات) با حضور اساتید، صاحب نظران و مسئولان اجرایی در دانشگاه برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی، نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ارتقاء سلامت روان در استان ایلام (علل، راهکارها و اقدامات) با حضور دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه و رئیس واحد استانی شبکه جامعه و دانشگاه، دکتر مهدیزاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر شیرخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی و قائم مقام رئیس واحد استانی  شبکه جامعه و دانشگاه، دکتر نعمتی، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، خانم دکتر طهماسبی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، اساتید و صاحب نظران، به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، صبح امروز در محل سالن فرزانگان برگزار گردید.

  در این نشست، دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه، با بیان اینکه بواسطه حضور محققان و صاحب نظران روان شناسی استان در دانشگاه، امروز روز خوبی برای دانشگاه ایلام است، اظهار کرد: برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید قبول کنیم که بصورت جمعی کار کنیم و با گفتگو و تعامل، اختلافات و تنش ها را کم کرد و کنار گذاشت، تا زمینه همدلی و همراهی در انجام تحقیقات علمی فراهم گردد.

  استاد تمام دانشگاه، تأکید کرد: همه ما نسبت به مردم استان وظیفه داریم و باید بپذیریم که بصورت جمعی در پی حل معضلات، مشکلات و آسیب های اجتماعی باشیم و در این زمینه نباید نا امیدی را در جامعه پمپاژ کنیم، بلکه با پذیرش اینکه کاستی ها و آسیب ها وجود دارد، به جامعه امید دهیم و به دنبال راهکار و حل مسئله باشیم و از تمام ظرفیت های موجود در این زمینه استفاده کنیم.

 رئیس دانشگاه، تأکید کرد: باید با تلاش و همکاری، ثابت کنیم دانشگاه جایی است که مسئولین اجرایی و مردم به اطمینان به آن رجوع کنند و این امر نیازمند گفتمان سازی، در کنار هم بودن، تلاش صادقانه و عالمانه و تبیین درست مسائل است.

 دکتر علی اکبری با اعلام اینکه مجموعه علمی استان، مجموعه ای توانا است، تأکید کرد: نظر به وجود اساتید صاحب نام و مجرب در مجموعه دانشگاه های استان، نیازی نیست دستگاه های اجرایی پژوهش های خود را به محققان خارج استان واگذار کنند و خوشبتانه ظرفیت موجود در جامعه علمی استان جوابگوی نیازهای استان است و اگر موردی بصورت استثناء به افراد خارج استان واگذار شد، حتما باید اساتید و محققان ایلامی هم در کنارش حضور داشته باشند و این موضع رسمی ما است.

  در این نشست، دکتر مهدیزاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، با خیر مقدم به میهمانان و حاضرین در نشست تأکید کرد در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه و با همکاری استانداری ایلام، مباحث تخصصی اجتماعی استان ایلام بصورت ویژه و با حضور اساتید و صاحب نظران مورد بحث و بررسی قرار  می گیرد و ان شاء الله اگر بر طبق برنامه تعیین شده نشست ها ادامه داشته باشد، مجموعه این نشست ها همراه با راهکارها و پیشنهادات ارائه شده در آذر ماه بصورت کتاب به چاپ می رسد و در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

 در ادامه خانم دکتر طهماسبی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری با تأکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های ملی و استانی در مقابله با آسیب های اجتماعی استان، یکی از مشکلات حاد استان را عدم استفاده عملی از پژوهش های انجام شده عنوان کرد و خواستار استفاده مجموعه مدیریت استان از نتایج این تحقیقات شد.

  در این نشست، دکتر جهانشاه محمد زاده، دانشیار دانشگاه ایلام، دکتر یادگاری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر مامی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و دکتر موسوی از پژوهشگران آموزش و پرورش استان مقالات و پژوهش خود را در زمینه علل، راهکارها و اقدامات، برای ارتقاء سلامت روان در استان ایلام ارائه کردند.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها