En Ar

نشست شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان در دانشگاه

نشست شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان با حضور حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دانشگاه برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، با حضور حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه و دکتر غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه ایلام، عصر روز سه شنبه 97/1/21 در محل سالن فرزانگان برگزار گردید.

   در این نشست، ابتدا دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام، با تبریک سال نو و خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان و میهمانان حاضر در این نشست، تأکید کرد: متأسفانه در کشور ما رقیب سازی های مختلف صورت می گیرد، که این امر منشأ اختلاف و تضاد گردیده  و باعت هدر رفتن فرصت ها و خسارت به کشور می گردد، اما اینجانب با کمال افتخاراعلام می کنم، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان به همراه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، با پذیرش اینکه هر کدام ماموریت کاری متفاوتی دارند، اختلاف و رقابت را کنار گذاشتیم و با حسن تفاهم و تعامل، به برادری رسیدیم و نمود آن در اجرای برنامه ها و نشست های مشترکی است، که برگزار می شود و این امر تجربه ارزشمند و نوید بخشی است، که بر خود لازم می دانم از تدابیر و همراهی دکتر غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان تقدیر نمایم.

    رئیس دانشگاه، افزود: معضلات و مشکلات کشور با اختلاف و تضاد حل نمی شود، بلکه برای حل آنان کشور نیازمند همراهی و همدلی همگان در قالب سلیقه ها و نظرات متفاوت هستیم، تا از تمام ظرفیت موجود برای پیشبرد اهداف طراحی شده استفاده نمایئم.

  دکتر علی اکبری، تصریح کرد: راهکار نهاد علم برای توسعه استان ،استفاده از تمام ظرفیت های موجود  و همراهی همگان است، که در صورت تحقق این امر، می توان مشکلات و چالش های موجود را پایان داد.

   در ادامه این مراسم، حجت الاسلام دکتر غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه ایلام، با تبریک سال نو و با تشکر از حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به خاطر حضور در این نشست، تأکید کرد: خوشبختانه همگرایی و همدلی خوبی مابین روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان شکل گرفته، که نمود آن در جلسه امروز و نشست های مشابه قابل مشاهده است و تمامی این عزیزان التزام و اهتمام جدی به حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی دارند.

  دکتر غیاثی، با اشاره به تصویب سند اسلامی شدن دانشگاه ها و طرح تمدن نوین اسلامی، بیان داشت: لازمه تحقق این دو طرح، همکاری بیشتر و بهتر دانشگاه ها و نهاد نمایندگی است، تا با اهتمام بیشتر در حوزه های تربیتی و معنوی زمینه رسیدن به دانشگاه اسلامی مورد مطالبه نظام فراهم گردد.

  در ادامه این نشست، حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و فضای حاکم بر آن، به اهمیت و جایگاه ماه رجب در روایات پرداخت و تأکید کرد حوزویان و دانشگاهیان برای نیل به مقامات معنوی، که زمینه ساز پیشرفت های علمی است، باید از برکات و فیوضات سه ماه رجب، شعبان و رمضان نهایت استفاده را ببرند و در کنار پژوهش و کار اداری به خودسازی هم بپردازند.

  نماینده ولی فقیه در استان، تأکید کرد: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی تأکید ویژه ای بر وحدت و همدلی تمام اقشار جامعه و بخصوص در حوزه مدیریت داشته اند، تا اهداف عالی نظام محقق گردد و خواسته های مردم تأمین گردد.

   حجت الاسلام لطفی، افزود: وحدت و همدلی مابین حوزویان و دانشگاهیان به عنوان ارکان شکل گیری و استمرار انقلاب اسلامی، دستاوردهای درخشانی داشته است و موجب شده ایران در قله های رفیع علمی قرار گرفته و پیشرفت های علمی امروز یکی از مولفه های اقتدار نظام اسلامی است، که موجب یأس و نارضایتی دشمنان این ملت گردیده است.

  نماینده ولی فقیه در استان، اضافه کرد: نمود پیشرفت های علمی در بحث هسته ای قابل مشاهده است، که علیرغم محدویت ها و تحریم ها، ایران اسلامی امروز در ردیف کشورهای پیشرفته قرار دارد و  در اینجا یاد و خاطره شهدای گرانقدر هسته ای را گرامی می دارم.

   حجت الاسلام لطفی، تأکید کرد: در استان ایلام تفاهم و تعامل بسیار مناسبی مابین دانشگاه ها و موسات آموزش عالی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری وجود دارد، که بر خود لازم می دانم از اهتمام دکتر علی اکبری و دکتر غیاثی در این زمینه تقدیر و تشکر نمایم.

  نماینده ولی فقیه در استان، با تأکید بر  اینکه باید این همدلی  به دانشجویان منتقل گردد، اظهار داشت: هم اندیشی مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد و طولانی ترین جلسات معظم له با دانشجویان است و برای همین باید جلسات و نشست های پرسش و پاسخ با دانشجویان برگزار گردد و اینجانب آمادگی دارم در این جلسات حضور یابم.

 در این نشست، همچنین روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان به بیان نظرات و دیگاه های خود پرداختند.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها