En Ar

بیانیه دانشگاه ایلام به مناسبت راهپیمایی روز جهانی قدس

روز جهانی قدس مناسبتی انسانی، اخلاقی و اسلامی است تا مردم آزاده و به ویژه مسلمانان سراسر جهان با برگزاری مراسم شکوهمند و گسترده، حمایت خویش را از حقوق قانونی مردم فلسطین آشکارا به نمایش گذارند و مخالفت خود را با بیش از 60 سال تجاوز و اشغال نظام صهیونیستی جلوه‌گر سازند. جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد مشارکت یکپارچه امت اسلام و آزادی‌خواهان است؛ حرکتی که با زمان شناسی، ژرف اندیشی و آینده نگری پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) پایه گذاری شد تا مسئله فلسطین، پاره تن جهان اسلام، و قدس قبله اول مسلمانان، هیچ‌گاه به فراموشی سپرده نشود.

تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه، از یک سو، ضرورت اتحاد و همزیستی مسالمت‌آمیز ملت ما و کشورهای  مسلمان منطقه را آشکار ساخته است و این مناسبت، فرصتی ارزشمند را برای تقویت وحدت و نقش ما در تثبیت اهداف عالی انسانی و اسلامی ملت‌های صلح طلب مهیا ساخته است. از سوی دیگر، نمایش وحدت شکنانه و ناجوانمردانة گروه‌های سلفی و تکفیری که به ناحق آرامش و امنیت منطقه را دستمایة تداوم حق‌کشی‌ و دخالت‌ قدرتمندان و زورگویان ساخته اند و همراهی و همسویی اعمال غیر انسانی آنان با نقشه‌ها و نیّات صهیونیسم پلیدی کردارشان را بیش از پیش عیان می‌کند. در این شرایط نمایش وحدت ملی ما و ملت‌های منطقه، و ایستادگی در برابر متجاوزین به امت اسلامی ضرورتی دو چندان یافته است.

ملت عزتمند ایران این روزها با اتکال به خدای سبحان و به یاری و قوت فرزندان فهیم و شجاع خود در سنگر مذاکرات هسته‌ای راه خود را برای گشایش راه‌های شرافت و بالندگی می گشاید و همچون گذشته، دفاع از حقوق خود برای بهره‌مندی از دانش هسته ای مبتنی بر استعدادهای درونی  را با صلابت پی گیری می نماید.

هیئت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ایلام ضمن اعلام بیعت مجدد با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و خلف راستین ایشان، مقام معظم رهبری از تمامی ملت ایران به ویژه دانشگاهیان فهیم دعوت می‌نماید همراه و همگام با ملت ایران با همدلی و همزبانی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نموده و ضمن حمایت از مردم ستمدیده و مظلوم فلسطین مخالفت خویش را با حق‌کشی، قانون شکنی و ظلم و جنایت رژیم نامشروع صهیونیستی فریاد کنند.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها