En Ar

مراسم بزرگداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور دانشگاهیان استان در دانشگاه ایلام برگزار گردید

با حضور گسترده دانشگاهيان استان، مراسم باشکوه و به ياد ماندني بزرگداشت سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمانش در دانشگاه ايلام برگزار گرديد.

   به گزارش روابط عمومي، مراسم بزرگداشت سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و همرزمانش با حضور سردار شاکرمي فرمانده سپاه اميرالمومنين استان، دکتر علي‌اکبري رئيس دانشگاه، حجت‌الاسلام غياثي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، آقاي بازوند مديرکل صدا و سيما، رؤساي دانشگاه‌هاي استان، اساتيد، کارکنان و دانشجويان صبح امروز در محل مسجد الغدير دانشگاه ايلام برگزار گرديد.

در ابتداي اين مراسم حجت‌الاسلام غياثي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي استان و دانشگاه ايلام با تسليت و تغزيت شهادت سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمانش، با اشاره به سخن حضرت امام خميني (ره) مبني بر اينکه اگر سپاه نبود؛ کشور هم نبود، اظهار داشت: با توجه به آنچه که در سوريه، عراق و  لبنان اتفاق افتاد و تمام نقشه‌ها و آرزوهاي استکبار جهاني شکست خورد، مي‎توان با جرأت گفت که اگر سپاه قدس نبود اسلام و بعضي از کشورهاي اسلامي امروز وجود نداشتند و داعش بر منطقه مسلط شده بود.

حجت‌الاسلام غياثي با بيان اينکه شهيد حاج  قاسم سليماني در قلب‌هاي امت اسلامي، مستضعفان و آزاديخواهان جهان جاي گرفته است، بيان داشت: قلب سپهبد شهيد سليماني جايگاه خدا بود و قلب او جزء براي خدا نتپيد و غير خدا در آن جايي نداشت و بواسطه اينکه خدا ضمانت کرده که قلبي که جايگاه او باشد به دل‌هاي مردمان و مومنان پيوند خواهد خورد، لذا  مهر حاج قاسم سليماني با قلب‌هاي تمامي امت اسلامي و ملت ايران پيوند خورد  و امروز همگان با هر نوع گرايش و تفکري عزادار آن سردار آسماني مي‌باشند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ايلام با بيان اينکه بر اساس  وعده الهي پيروزي نهايي در مصاف بين حق و باطل سرانجام نصيب مستضعفين و آزاديخواهان خواهند شد، تأکيد کرد: اگر براي خدا تلاش کنيم و  هر چه داريم در اختيار جبهه حق قرار دهيم، پيروزي ما حتمي است و سرانجام شيطان ذلت، خواري و شکست خواهد بود.

حجت‌الاسلام غياثي، يادآور شد: خون حاج قاسم که ناجوانمردانه و جنايتکارانه ريخته شد به فضل الهي، ترامپ را سرنگون خواهد کرد، چرا که ترامپ از فرعون قويتر نيست و ان شاء‌الله با عصاي موسي و ايمان مؤمنين گردن او در نهايت خواهد شکست.

در ادامه اين مراسم سردار شاکرمي فرمانده سپاه اميرالمومنين استان با تسليت و تبريک شهادت حاج قاسم سليماني و با تقدير و تشکر از زحمات دکتر علي‌اکبري رئيس دانشگاه و حجت الاسلام غياثي در برگزاري اين مراسم باشکوه، به ويژگي ها و عملکرد حماسي شهيد سليماني اشاره کرد و گفت: داعش با توطئه آمريکايي‌ها و متحدانش بخش زيادي از کشور سوريه و عراق را اشغال کرد، به گونهاي نيروهاي آنها تا نزديکي فرودگاه بغداد جلو آمدند، سامرا در معرض تهديد و اربيل در آستانه سقوط قرار گرفت و مرزهاي ايران اسلامي هم تهديد شد، اما با حضور ميداني و جهادي شهيد حاج قاسم سليماني و طراحي هاي نظامي وي، در نهايت داعش زمين‌گير و شکست خورد.

فرمانده سپاه اميرالمومنين استان، تواضع و ولايتمداري را دو عامل اصلي موفقيت سپهبد شهيد سليماني عنوان کرد و اظهار کرد: شهيد سليماني تمام وقت خود را وقف جبهه مقاومت کرد و همزمان و به صورت ميداني در سه کشور سوريه، لبنان و عراق حضور مي يافت و تدبير و تفکر راهبردي  وي هميشه پيروزي و موفقيت را براي جبهه مقاومت به ارمغان مي‌آورد.

سردار شاکرمي با تقدير از زحمات و جان‌فشاني‌هاي سردار شهيد ابومهدي المهندس، بيان کرد: وقتي داعش تا استان دياله عراق آمد و ميخواست مرزهاي ايران را ناامن کند، با پايمردي شهيد ابومهدي و نيروهاي حشد الشعبي عقب رانده شد و براي همين اين شهيد والامقام جايگاه ممتازي براي ما داشت.

در اين مراسم خانم شکوفه همتي زلان کارشناس مسئول آزمايشگاه فيزيک دانشگاه ايلام و فرزند شهيد والامقام حسين همتي زلان؛ دلنوشته‌اي را در رثاي شهيد حاج قاسم سليماني ارائه  کرد.

سپس آقاي روح الله حق جو از دانشجويان افغانساتي دانشگاه ايلام در سخنان کوتاه و حماسي به نقش محوري شهيد سليماني در جبهه مقاومت اشاره کرد و حضورميلوني مردم ايران در مراسم تشييع وي را در نوع خود در سطح جهان بي‌نظير دانست.

در پايان مراسم آقاي حيدر نژاد به ياد حماسه‌هاي شهيد قاسم سليماني مداحي کرد و سپس مراسم نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام دکتر سيد محمدرضا حسينينيا مدير گروه علوم قرآن و حديث اقامه گرديد.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها