En Ar

تقدیر نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور از همگرایی مجموعه آموزش عالی استان ایلام

حجت الاسلام رستمي نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي کشور  در نشست با مسئولان آموزش عالي استان ايلام بصورت ويژه از همگرايي مجموعه آموزش عالي استان ايلام تقدير نمود.

    به گزارش روابط عمومي، نشست حجت الاسلام دکتر رستمي نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي کشور و مسئولان آموزش عالي استان ايلام با حضور دکتر علي اکبري رئيس دانشگاه ايلام، حجت الاسلام غياثي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان و دانشگاه ايلام و دکتر شيرخاني معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شب گذشته در محل سالن جلسات حوزه رياست برگزار گرديد.

در اين نشست حجت الاسلام دکتر رستمي نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي کشور ضمن ابراز خرسندي به جهت حضور در استان ايلام به عنوان نماد شجاعت و ايثار در دوران دفاع مقدس و با تمجيد از همگرايي و همدلي مجموعه آموزش عالي استان ايلام، بيان داشت: اين همدلي و معاضدت و اجتناب از هرگونه حاشيه و ايجاد چالش باعث پيشبرد اهداف آموش عالي در استان ايلام و ارتقاء جايگاه آن در سطح کشور شده که مي تواند بعنوان يک الگو در سطح کشور مطرح شود.

حجت الاسلام رستمي با اشاره به نقش ويژه آموزش عالي استان ايلام در بحث پياده وري زيارت اربعين، گفت: با توجه با اينکه بيشترين حجم تردد زائرين مربوط به استان ايلام مي باشد و باطبع مجموعه آموزش عالي کشور هم انتظارات خاصي از آموزش عالي استان ايلام دارد، خوشبختانه بواسطه همدلي و همراهي که بين مسئولان آموزش عالي و دفاتر نهادنمايندگي وجود دارد، خدمات رساني مطلوبي به زائرين اربعين انجام گرفته که اين امر قابل تحسين مي باشد و جاي تشکر و قدرداني دارد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي  در بخش ديگر سخنان خود، مسئوليت در نظام اسلامي را فرصت و امانت عنوان کرد و اظهار داشت: جوانان ايران اسلامي در اختيار دانشگاه ها هستند و لذا بايد از اين فرصت با مهرباني و معاضدت و بر طبق سيره معصومين نهايت استفاده را بُرد و در تربيت جواناني در تزاز انقلاب اسلامي کوشا بود.

دکتر رستمي، افزود: براي ارتقاء فعاليت ‎ها و برنامه هاي فرهنگي فقط اهتمام دفاتر نهاد نمايندکي و  معاونت هاي فرهنگي در دانشگاه ها کافي نيست، بلکه بايد از ظزفيت اساتيد به خوبي استفاده کرد و با سپردن مسئوليت به آنان، در زمينه ارتقاء کيفيت خدمات فرهنگي تلاش کرد.

نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي کشور با بيان اينکه استکبار جهاني با تمام قدرت و امکانات به جنگ انقلاب اسلامي آمده است، بيان کرد: استکبار با تمام قدرت اعتقادات و باورهاي مردم ايران اسلامي را نشانه گرفته و با استفاده از سلاح تحريم مي خواهد مردم را از مسيري که انتخاب کرده اند پشيمان کنند که در اين ميان وظيفه نهاد علم بعنوان تکيه گاه مردم و نظام، تزريق اميد به نسل جوان است و ان شاء الله با لطف خداوند و مدد اهل بيت  عليهم السلام دشمنان در تحقق اهداف خود ناکام خواهند بود.

در ابتداي اين نشست دکتر علي اکبري رئيس دانشگاه ايلام ضمن خير مقدم به حجت الاسام رستمي و حاضرين در نشست، با اشاره به نزديک بودن سالروز شهادت آيت الله مفتح و روز وحوت حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: مجموعه آموزش عالي استان ايلام بواسطه همکاري، همراهي و همدلي که بين آنان وجود دارد، تجلي حقيقي وحدت حوزه و دانشگاه مي باشند.

دکتر علي اکبري با اشاره به همگرايي بي نظير آموزش عالي در استان ايلام، گفت: با همراهي و همکاري تمام اقدامات و فعاليت ها براي اعتلاي آموزش عالي استان انجام مي‎گيرد و خوشبختانه مرجعيت نهاد علم در استان اثبت شده و مورد پذيرش مسئولان، نخبگان و مردم مي باشد که اين مورد تأييد و تحسين مقامات عالي وزارت علوم هم است.

رئيس دانشگاه، افزود: تمام زيرنظام هاي آموزشي در استان ايلام وجود دارد و عليرغم وجود مأموريت هاي مختلف، ما در استان ايلام وحدت در عين کثرت را داريم و  با هماهنگي، همدلي و هم افزايي خوشبختانه برنامه هاي مشترکي همچون اربعين و راهيان نور را به خوبي مديريت کرده ايم که مورد تقدير وزارت علوم و شوراي عالي انقلاب فرهنگي هم قرار گرفته است.

در ادامه اين نشست حجت الاسلام غياثي مسئول دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان و دانشگاه ايلام ضمن عرض خيرمقدم به دکتر رستمي، تأکيد کرد مجموعه آموزش عالي استان ايلام، مجموعه اي همگرا و هماهنگ هستند و تعامل خوب و مطلوبي هم مابين دفاتر نهاد نمايندگي و مديريت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان وجود دارد و بدين لحاظ با استقبال و اشتياق در مسائل مختلف و از جمله حوزه فرهنگ ورود مي کنند و لذا هيچ گونه حاشيه اي وجود ندارد.

در اين نشست روساء و مسئولان نهاد نمايندگي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان ايلام به بيان نظرات، پيشنهادات، انتقادات و  انتظارات خود پرداختند که مهمترين مسائل حول محورهايي شامل: ضورت اصلاح ساختار خاص دانشگاه فرهنگيان، افزيش بودجه فرهرنگي دانشگاه ها، افزايش بودجه نهاد نماندگي در دانشگاه هاي مرزي، اهتمام در سبک زندگي ايراني و اسلامي و انتقال آن به دانشجويان، تسهيل در ساز و کار کرسي هاي آزادانديشي، اختصاص بودجه ويژه اربعين به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان، ضرورت تربيت دانشجو در تراز انقلاب السامي و جذب نخبگان مطرح گرديد.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها