En Ar

تقدیر نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور از همگرایی مجموعه آموزش عالی استان ایلام

حجت الاسلام رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور  در نشست با مسئولان آموزش عالی استان ایلام بصورت ویژه از همگرایی مجموعه آموزش عالی استان ایلام تقدیر نمود.

    به گزارش روابط عمومی، نشست حجت الاسلام دکتر رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور و مسئولان آموزش عالی استان ایلام با حضور دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، حجت الاسلام غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه ایلام و دکتر شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شب گذشته در محل سالن جلسات حوزه ریاست برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام دکتر رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور ضمن ابراز خرسندی به جهت حضور در استان ایلام به عنوان نماد شجاعت و ایثار در دوران دفاع مقدس و با تمجید از همگرایی و همدلی مجموعه آموزش عالی استان ایلام، بیان داشت: این همدلی و معاضدت و اجتناب از هرگونه حاشیه و ایجاد چالش باعث پیشبرد اهداف آموش عالی در استان ایلام و ارتقاء جایگاه آن در سطح کشور شده که می تواند بعنوان یک الگو در سطح کشور مطرح شود.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به نقش ویژه آموزش عالی استان ایلام در بحث پیاده وری زیارت اربعین، گفت: با توجه با اینکه بیشترین حجم تردد زائرین مربوط به استان ایلام می باشد و باطبع مجموعه آموزش عالی کشور هم انتظارات خاصی از آموزش عالی استان ایلام دارد، خوشبختانه بواسطه همدلی و همراهی که بین مسئولان آموزش عالی و دفاتر نهادنمایندگی وجود دارد، خدمات رسانی مطلوبی به زائرین اربعین انجام گرفته که این امر قابل تحسین می باشد و جای تشکر و قدردانی دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  در بخش دیگر سخنان خود، مسئولیت در نظام اسلامی را فرصت و امانت عنوان کرد و اظهار داشت: جوانان ایران اسلامی در اختیار دانشگاه ها هستند و لذا باید از این فرصت با مهربانی و معاضدت و بر طبق سیره معصومین نهایت استفاده را بُرد و در تربیت جوانانی در تزاز انقلاب اسلامی کوشا بود.

دکتر رستمی، افزود: برای ارتقاء فعالیت ‎ها و برنامه های فرهنگی فقط اهتمام دفاتر نهاد نمایندکی و  معاونت های فرهنگی در دانشگاه ها کافی نیست، بلکه باید از ظزفیت اساتید به خوبی استفاده کرد و با سپردن مسئولیت به آنان، در زمینه ارتقاء کیفیت خدمات فرهنگی تلاش کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام قدرت و امکانات به جنگ انقلاب اسلامی آمده است، بیان کرد: استکبار با تمام قدرت اعتقادات و باورهای مردم ایران اسلامی را نشانه گرفته و با استفاده از سلاح تحریم می خواهد مردم را از مسیری که انتخاب کرده اند پشیمان کنند که در این میان وظیفه نهاد علم بعنوان تکیه گاه مردم و نظام، تزریق امید به نسل جوان است و ان شاء الله با لطف خداوند و مدد اهل بیت  علیهم السلام دشمنان در تحقق اهداف خود ناکام خواهند بود.

در ابتدای این نشست دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام ضمن خیر مقدم به حجت الاسام رستمی و حاضرین در نشست، با اشاره به نزدیک بودن سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحوت حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: مجموعه آموزش عالی استان ایلام بواسطه همکاری، همراهی و همدلی که بین آنان وجود دارد، تجلی حقیقی وحدت حوزه و دانشگاه می باشند.

دکتر علی اکبری با اشاره به همگرایی بی نظیر آموزش عالی در استان ایلام، گفت: با همراهی و همکاری تمام اقدامات و فعالیت ها برای اعتلای آموزش عالی استان انجام می‎گیرد و خوشبختانه مرجعیت نهاد علم در استان اثبت شده و مورد پذیرش مسئولان، نخبگان و مردم می باشد که این مورد تأیید و تحسین مقامات عالی وزارت علوم هم است.

رئیس دانشگاه، افزود: تمام زیرنظام های آموزشی در استان ایلام وجود دارد و علیرغم وجود مأموریت های مختلف، ما در استان ایلام وحدت در عین کثرت را داریم و  با هماهنگی، همدلی و هم افزایی خوشبختانه برنامه های مشترکی همچون اربعین و راهیان نور را به خوبی مدیریت کرده ایم که مورد تقدیر وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم قرار گرفته است.

در ادامه این نشست حجت الاسلام غیاثی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه ایلام ضمن عرض خیرمقدم به دکتر رستمی، تأکید کرد مجموعه آموزش عالی استان ایلام، مجموعه ای همگرا و هماهنگ هستند و تعامل خوب و مطلوبی هم مابین دفاتر نهاد نمایندگی و مدیریت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان وجود دارد و بدین لحاظ با استقبال و اشتیاق در مسائل مختلف و از جمله حوزه فرهنگ ورود می کنند و لذا هیچ گونه حاشیه ای وجود ندارد.

در این نشست روساء و مسئولان نهاد نمایندگی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان ایلام به بیان نظرات، پیشنهادات، انتقادات و  انتظارات خود پرداختند که مهمترین مسائل حول محورهایی شامل: ضورت اصلاح ساختار خاص دانشگاه فرهنگیان، افزیش بودجه فرهرنگی دانشگاه ها، افزایش بودجه نهاد نماندگی در دانشگاه های مرزی، اهتمام در سبک زندگی ایرانی و اسلامی و انتقال آن به دانشجویان، تسهیل در ساز و کار کرسی های آزاداندیشی، اختصاص بودجه ویژه اربعین به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، ضرورت تربیت دانشجو در تراز انقلاب السامی و جذب نخبگان مطرح گردید.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها