En Ar

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم: روند توسعه پروژه های عمرانی دانشگاه ایلام عالی و قابل تحسین است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بیان کرد: آنچه که امروز در جریان افتتاح دو پروژه عمرانی دانشگاه ایلام و بازدید از دیگر پروژه ها مشاهد شد، روند مطلوب و مناسب توسعه پروژه های عمرانی است که زمینه ساز توسعه بهتر دانشگاه ایلام خواهد بود.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، دکتر نظرپور معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز در جریان افتتاح دو پروژه عمرانی دانشگاه ایلام با حضور در جمع خبرنگاران، با ابراز رضایت از روند کلی توسعه انشگاه ایلام و بخصوص توسعه مناسب طرح های عمرانی، بیان کرد: امیدواریم با کمک وزارت علوم،  سازمان مدیریت و استانداری ایلام، تمامی این پروژه ها تکمیل و افتتاح شوند که در آن صورت زمینه برای توسعه بیشتر و بهتر دانشگاه ایلام فراهم خواهد گردید.

معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، افزود: همچنین برنامه ها و اقدامات خوب دیگری در حوزه مدیریت سبز و سنددار کردن زمین ها و املاک دانشگاه ایلام، انجام گرفته که شایسته تقدیر است.

دکتر نظرپور، اضافه کرد: هر اندازه که جایگاه دانشگاه ایلام در سطح کشور و منطقه ارتقاء یابد به همان میزان ظرفیت بیشتری در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهش و فناوری و فرهنگی و اجتماعی در اختیار استان ایلام قرار خواهد گرفت و بدین لحاظ همه ما باید از این روند رو به رشد حمایت کنیم.

معاون اداری، مالی و منابع وزارت در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهتمام جدی وزارت علوم در زمینه مدیریت سبز در سطح دانشگاه های کشور، بیان کرد: اهتمام در زمینه مدیریت سبز از اولویت های مجموعه وزارت علوم است که با اصلاح و بهبود فرآیندها و ساختارها به منظور حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف انرژی و مواد و با بکارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی، سازمان دهی و برنامه ریزی به منظور هدایت آنها جهت نیل به اهداف زیست محیطی حاصل می گردد.

دکتر نظرپور، افزود: خوشبختانه برنامه ها و اقدامات مناسبی در این زمینه در دانشگاه ها و مؤسسات تابعه وزارت علوم انجام گرفته و با ارزیابی عملکرد و پایش نتایج حاصله، رتبه بندی دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز، مقایسه وضعیت دانشگاه ها با یکدیگر در هر سطح، مقایسه وضعیت دانشگاه ها با وضعیت مطلوب، مقایسه وضعیت دانشگاه ها با دانشگاه های بین المللی پیشرو در حوزه مدیریت سبز و انحراف، پسرفت یا پیشرفت دانشگاه ها بر اساس ارزش های توسعه دانشگاه سبز مشخص می گردد.

معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، اضافه کرد: همچنین پروژه های پیشنهادی مختلفی در سطح دانشگاه های کشور شامل 54 مورد در گروه آب های سطحی، مدیریت آب و پساب، 13 مورد  در گروه ارتقای کیفی موتورخانه ها و بهینه سازی سامانه های تأسیساتی و  یک مورد هم در گروه انرژی های تجدید پذیر تصویب شده است.

دکتر نظرپور در زمینه نتایج حاصله در این زمینه و تأثیر آن در زمینه کاهش مصرف انرژی و آب، اظهار کرد: با مقایسه عددی مصارف دانشگاه های ارزیابی شده در بازه زمانی سال 95 تا سال 97، مشخص گردید روند مصرف انرژی و آب در سطح دانشگاه ها کاهش یافته و از جمله در زمینه مصرف آب، 33 درصد کاهش مصرف صورت گرفته است.

معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، با اشاره به حساسیت وزارت علوم برای تکمیل پروژه های عمرانی دانشگاه ها، یادآور شد: با پی گیری های بعمل آمده، جذب و تخصیص 98 درصد اعتبارت ملی در شش ماهه اول سال جاری محقق شده و در حوزه تعمیرات اساسی هم 20 درصد تحقق یافته و با رایزنی های که انجام شده، ان شاء الله 80 درصد دیگر هم بزودی اختصاص خواهد یافت.

 

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها