En Ar

رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی: مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه ایلام راه اندازی گردید

با مجوز وزارت علوم، مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه ایلام بعنوان دومین دانشگاه در غرب کشور راه اندازی گردید.

  به گزارش روابط عمومی، دکتر عامر خیری رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه ایلام، در این زمینه اظهار داشت: در راستای پروژه بین المللی سازی دانشگاه ایلام و پذیرش دانشجویان خارجی، راه اندازی  مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در برنامه مدیریت د انشگاه قرار گرفت و با توجه به سخت گیری وزارت علوم در این زمینه و تعداد محدود این مراکز در سطح کشور، با پی گیری ها و رایزنی های انجام شده و بستر سازی مناسب در این زمینه؛ در نهایت مجوز راه اندازی این مرکز از وزارت عتف، در آذر ماه سال جاری اخذ گردید و همزمان با هفته بزرگداشت پژوهش و فناوری و با حضور نماینده اداره کل امور دانشجواین غیر ایرانی وزارت عتف، این مرکز در محل ساختمان قلم چی افتتاح گردید.

  دکتر خیری، افزود: بعد از دانشگاه بوعلی همدان، دانشگاه ایلام دومین دانشگاهی است که در غرب کشور موفق به راه اندازی این مرکز گردید.

  رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه، با اشاره به وضعیت تجهیزات و امکانات این مرکز، بیان داشت: کلاس‌ هایی که برای آموزش در این زمینه در نظر گرفته شده است، مجهز به تجهیزات شنیداری و دیداری  به‌روز آموزشی، آزمایشگاه زبان، اینترنت است.

  دکتر خیری در زمینه نحوه گذراندن این دوره آموزشی، گفت: دوره‌های آموزشی  زبان فارسی در این مرکز با نظارت شورای علمی مرکز متشکل از صاحب‌ نظران آموزش زبان فارسی و مدرسان با تجربه در دو  سطح مقدماتی و پیشرفته طراحی شده است.

  وی افزود: علاوه بر دانشجویان خارجی، افراد علاقمند دیگر نیز می توانند از خدمات این مرکز دانشگاه ایلام بهره مند شوند.

  رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه، خاطرنشان کرد: پس از اتمام این دو سطح تخصصی به زبان آموزان مدرک  مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اعطا می‌ شود.

  دکتر خیری، تأکید کرد: با توجه به پیشرفت های آموزشی، پژوهشی، عمرانی و دانشجویی دانشگاه ایلام در چند سال اخیر و اقدامات موثری که برای گسترش و بهبود فعالیت های بین الملل در دانشگاه صورت گرفته، دانشگاه ایلام می تواند تبدیل به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان غیر ایرانی و بخصوص عراقی در سطح  کشور شود.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها