En Ar

اولین اجلاسیه استانی «عتبات عالیات، ظرفیت ها و فرصت ها» در دانشگاه ایلام برگزار گردید

در اولین اجلاسیه استانی «عتبات عالیات، ظرفیت ها و فرصت ها»، زمینه های بهره برداری از ظرفیت ها و حل مشکلات و معضلات مربوط  زیارت اربعین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی، اولین اجلاسیه استانی «عتبات عالیات، ظرفیت ها و فرصت ها» با حضور حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، آقای سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه، دکتر حمیدی جانشین سازمان بسیج اساتید کشور، سرهنگ شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان،  روسای دانشگاه ها و جمع زیادی از اساتید دانشگاه های استان، صبح امروز در محل سالن آیت اله حیدری برگزار گردید.

  در این نشست دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر، بیان کرد: موضوع عتبات عالیات و زیارت اربعین موضوعی است که همه مسئولان و مردم استان ایلام نسبت به آن حساسیت دارند و با توجه به جنبه های مختلف ملی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی که دارد می طلبد که بصورت راهبردی به آن نگاه کرد و آن را نهادینه ساخت.

  رئیس دانشگاه در ادامه خواستار استفاده و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های متنوع زیارت اربعین برای استان ایلام شد و تأکید کرد که باید مسئولان استانی ملی بیندیشند، اما استانی عمل نمایند.

  در ادامه حجت الاسلام حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تأکید بر اینکه باید از زیارت اربعین برای تبیین معارف اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ ناب اسلامی استفاده کرد، خواستار توسعه تعامل حوزه های علمیه و دانشگاه های استان با حوزه ها و دانشگاه های کشور عراق برای بهره برداری بهتر و بیشتر از این موضوع شد.

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در ادامه با عنوان اینکه در فرهنگ شیعی سیره ائمه شاخص اصلی برای کار فرهنگی است، گفت: باید در تمام امور زندگی بر اساس شاخص های مد نظر ائمه اطهار علیهم السلام برنامه ریزی و رفتار کرد و این روند باید پایدار و همیشگی باشد.

  در ادامه آقای سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با ارائه آماری از ورود و خروج زائرین اربعین در چند سال گذشته و مشکلات و مسائل مربوط به آنها و با تأکید بر عظمت این موضوع، بیان داشت: اینجانب در آستانه اربعین 96 به سمت استانداری ایلام منصوب شدم و به محض ورود به استان ایلام، جلسه ستاد اربعین استان را تشکیل دادم و با هماهنگی ها و برنامه ریزی که انجام شد بخش عمده ای از مشکلات موجود حل گردید و در زمینه زیرساخت ها و بنرامه ریزی های انجام شده، تحولات خوبی بعمل آمد.

  استاندار ایلام با دعوت اساتید دانشگاه های استان برای ارائه راهکار در زمینه عتبات و زیارت اربعین، گفت: هر سال در ایام پیاده روی اربعین، مشکلات و مسائل جدیدی بوجود می آید و برای همین باید به دنبال پیشگیری بود و بدین لحاظ از اساتید دانشگاه های استان خواهانم که با تبیین مشکلات و ارائه راهکارهای لازم برای خدمت رسانی در این عرصه به مسئولان استانی کمک نمایند.

  در ادامه، دکتر حمیدی جانشین بسیج اساتید کشور سخنانی را درباره سیاست های جدید سازمان بسیج اساتید کشور، راه اندازی اندیشکده ها، جهت گیری های تحقیقاتی و اهمیت و ضرورت اهتمام اساتید بسیجی به حل مشکلات و معضلات محلی ارائه کرد و  سپس سرهنگ شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان با تشکر از میزبانی و اهتمام دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام در برگزار این اجلاسیه، بر تسهیل در اجرایی کردن سیاست های بسیج اساتید و  مشارکت فعالانه اساتید دانشگاه های استان در زمینه تدوین سیاست های مربوط به پیاده روی اربعین در سطح استان تأکید کرد.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها