En Ar

نشست و گفتگوی صمیمانه مشاور وزیر و مدیرکل وزارتی وزارت عتف با کارکنان دانشگاه ایلام برگزار گردید

نشست و گفتگوی صمیمانه دکتر مسعود شمسبخش مشاور وزیر و مدیرکل وزارتی وزارت عتف با کارکنان دانشگاه ایلام با حضور هیات رئیسه دانشگاه عصر امروز برگزار گردید.

    به گزارش روابط عمومی، نشست و گفتگوی صمیمانه دکتر  مسعود شمسبخش مشاور وزیر و مدیرکل وزارتی وزارت عتف با کارکنان دانشگاه با حضور دکتر علیاکبری رئیس دانشگاه، حجتالاسلام غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر ملابهرامی معاون پشتیبانی و منابع انسانی، دکتر نعمتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر عدالتی معاون دانشجویی، دکتر رضایی کارشناس هسات امناء دانشگاه، آقای خورانی مدیر امور اداری و پشتیبانی و آقای فتاحی رئیس اداره روابط عمومی، عصر امروز در محل سالن فرزانگان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر علیاکبری رئیس دانشگاه در سخنان کوتاهی با خیرمقدم به دکتر شمسبخش و تشکر از زحمات ایشان د دوران مدیریت دانشگاه ایلام، به نام نیک دکتر شمسبخش در بین اساتید و کارکنان دانشگاه ایلام اشاره کرد و آن را یک درس پند آموز عنوان کرد که میتواند بعنوان یک الگو در اختیار دیگران قرار گیرد.

در این نشست دکتر شمسبخش با ابراز خرسندی به جهت حضور دوباره در استان ایلام و دانشگاه ایلام و با قدردانی از لطف و ابراز محبت اساتید، کارکنان و مدیریت دانشگاه ایلام، تأکید کرد قدرشناسی یکی از ویژگیهای خاص و ناب مردم ایلام است و اینجانب با وجود مدت کمی که در ایلام ساکن بودهام خاطرات ماندگار و فراموش نشدنی را از این دوره دارم.

دکتر شمسبخش با تمجید از پیشرفتهای دانشگاه ایلام در حوزههای مختلف در سالهای اخیر، تأکید کرد: قطعاٌ  این پیشرفتها حاصل همکاری و همدلی اساتید، کارکنان و مدیریت دانشگاه ایلام است که باید ادامه داشته باشد تا جایگاه آن در سطح کشور ارتقاء یابد.

مشاور وزیر علوم با اشاره به رایزنیها و پیگیریهای وزیر و سایر مقامات وزارت عتف برای تبدیل وضعیت کارکنان قرادادی و پرسنل شرکتی، گفت: با رایزنیهای که انجام شده مجوزهایی در این زمینه اخذ شده، اما جوابگوی نیاز دانشگاهها نیست و برای همین تلاش میشود تا تعداد این مجوزها افزایش یاید تا در روند تبدیل وضعیتها گشایشی صورت گیرد.

 مدیرکل وزارتی وزارت عتف با اشاره به همسانسازی حقوق کارکنان قرادادی با کارکنان رسمی در دانشگاهها، بیان کرد: برای تحقق عدالت نسبی در دانشگاهها، در هیات امناء تصویب شد که کارکنان قراردادی از تمام مزایای مربوط به کارکنان رسمی برخوردار شوند که این امر گام مهمس در جهت حل بخشی از مشکلات مالی این عزیزان بوده است.

دکتر شمسبخش با اشاره به وضعیت نامناسب استان ایلام در زمینه بیکاری، اظهار کرد: دانشگاهها موظف هستند برای حل مشکلات و معضلت جامعه راهکار پیدا کنند و از جمله  مشکلات موضوع بیکاری جوانان است که دانشگاهها با ارائه راهکر و توانمدسازی دانشجویان میتوانند در این راه گام بر دارند.

در ادامه کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و پرسنل شرکتی حاضر در این نشست به بیان مشکلات، سئوالات، نظرات، پیشنهادات و دیدگاههای مورد نظر خود پرداختند که اهم موضوعات حول محورهایی، شامل: ضرورت نگاه ویژه به دانشگاه ایلام به جهت عقب ماندگیهای استان ایلام در دوران جنگ تحمیلی، تبدیل وضعیت کارکنان قرادادای به پیمانی، تبدیل وضعیت پرسنل شرکتی به قراردادی، اعمال مناطق جنگی، اختصاص منابع مالی بیشتر به دانشگاه ایلام، تمجید از همدلی حاکم بر دانشگاه ایلام، اختصاص زمین برای کارکنان از طریق هیات امناء، پرداخت اضافهکار، پرداخت مابهالتفاوت حقوق کارکنان در سال 1397، اهتمام بیشتر برای توسعه مزرعه آموزشی و پژوهشی مهران وابسته به دانشگاه، اصلاح چارت حراست، تبدیل وضعیت کارکنان به هیأت علمی وافزایش نقش بانوان کارمند در مدیرتها مطرح گردید.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها