En Ar

بخشی از‌ آزمون‌ ورودی دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ 1398 در دانشگاه ایلام برگزار می گردد

آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 1398 در 131 کد رشته امتحانی در روزهای پنجشنبه (صبح و عصر) و جمعه (صبح) 23 و 24 خرداد ماه در دانشگاه ایلام برگزار میگردد.

   به گزارش روابط عمومی، دکتر مصطفی نعمتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، ضمن اعلام این مطلب، بیان داشت: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398، تعداد 7077 داوطلب که از این تعداد، 3390 نفر زن و 3687 نفر مرد هستند، در چهار حوزه امتحانی در دانشگاه ایلام (سه حوزه) و دانشگاه پیام نور مرکز ایلام در شش گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی و 131 رشته امتحانی در روزهای پنج شنبه (صبح و عصر) و جمعه (صبح) 23 و  24 خرداد ماه به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به رقابت می پردازند.

دکتر نعمتی، افزود: از این تعداد، 5527 داوطلب (2680 داوطلب زن و 2847 داوطلب مرد) در  سه حوزه امتحانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و دانشکده فنی و مهندسی در دانشگاه ایلام و و  1550داوطلب (710 داوطلب زن و 840 داوطلب مرد) در دانشگاه پیام نور مرکز ایلام شرکت می نمایند.

به گفته نماینده تام الاختیار سازمان سنجش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در استان ایلام از صبح روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه تا صبح روز جمعه 24 خرداد 98 در دانشگاه ایلام فعال میباشد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام، یادآور شد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب و جزوه و ... جداً خوداری نمایند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: نتایج اولیه آزمون در دهه دوم تیر ماه 98 منتشر می‌شود و مجازین به انتخاب رشته می‌توانند نسبت به کدرشته‌های امتحانی مجاز اقدام کنند و نتایج نهایی آزمون هم در نیمه دوم شهریور ماه 98 اعلام می‌گردد.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها