En Ar

نشست هم اندیشی ارتقاء توان اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی در دانشگاه ایلام برگزار گردید

نشست هم اندیشی ارتقاء توان اشتغال پذیری فارغ التحصیلان با حضور اساتید و جمعی از مسئولان ادارات و سازمانهای استان در دانشگاه ایلام برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی، نشست هم اندیشی ارتقاء توان اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی با حضور دکتر نعمتی معاون آموزش و  تحصیلات تکمیلی دانشگاه، خانم دکتر پیرزادنیا مدیر تحصیلات تکمیلی، دکتر صیدی مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه، دکتر توکلی مدیر امور آموزش، جمعی از اساتید ، مسئولان و کارشناسان سازمان‎ها و ادرات مختلف استان؛ صبح روز یک شنبه98/02/08  در محل سالن فرزانگان برگزار گردید.

در این نشست دکتر نعمتی معاون آموزش و  تحصیلات تکمیلی دانشگاه با اشاره به تحولات دهههای اخیر دانشگاهها در سطح جهان و کشور، بیان داشت: به علت گسترش دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در سطح کشور تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان افزایش یافت  و برای همین مشکل اشتغال از جمله دغدغه‎های اصلی مسئولان، دانشجویان و خانوادهها میباشد و در همین راستا بحث کار آفرینی در دانشگاهها اهمیت جدی یافته است.

دکتر نعمتی افزود: دانشگاه‌ها میتوانند با برنامه‌ریزی و داشتن چشم‌انداز مناسب و با کمک سازمانها و ادارات مختلف؛ نقش مهمی در تربیت  دانشجویان کارآفرین ایفا کنند و در این راستا باید بر اساس نظرات کارشناسی در ارائه دروس و سرفصلها و راهاندازی رشتههای جدید بازنگری شود تا دانشجویان بر اساس نیازهای واقعی جامعه تربیت شوند.

دکتر نعمتی اهمیت  این هم اندیشیها در تدوین برنامهریزی در دانشگاهها را مهم ارزیابی کرد و تأکید نمود: با تبادل افکار و ارائه راهکارهای مناسب؛ می توان بستههای سیاستی مناسبی را در اخیار مسئولان و سایستگزاران قرار داد.

معاون آموزش و  تحصیلات تکمیلی دانشگاه با اشاره حجم بالای پایان نامههای دفاع شده در طول سال در دانشگاه ایلام، گفت: سالیانه حدود 400 دفاعیه پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 30 دفاعیه در مقطع دکتری در دانشاه ایلام انجام میگیرد که اگر به این پایان نامهها برای حل مشکلات و معضلات اساسی استان و کشور جهت داده شود، بخش اعظمی از مشکلات جامعه حل میگردد که این مهم به اهتمام مسئولان نهاد اجرا در استان و تبیین دقیق اولویتها و نیازمندیها توسط آنان بر می گردد.

در ادامه این نشست حاضرین در فضایی صمیمانه نظرات، مشکلات، انتقادات و سوالات مورد نظر خود مطرح کردند و سپس به بحث و تبادل نظر در این زمینهها پرداختند. 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها