En Ar

معرفی گروه فیزیک

از زمان تاسیس دانشگاه در ایران بیش از 80سال می گذرد و رشته فیزیک از جمله اولین رشته های دانشگاهی است که تاسیس شده است. فیزیک علم مطالعه اشیا می باشد که گستره وسیعی از ابعاد اتمی تا ابعاد کیهانی را در بر می گیرد و به همین دلیل گرایشهای مختلفی برای مطالعه خواص فیزیکی اجسام به وجود آمده است. گرایش های فیزیک که در اغلب دانشگاههای ایران دایر می باشند عبارتند از : حالت جامد، اتمی و مولکولی، هسته ای، ذرات بنیادی و نظریه میدانها، فیزیک نجومی و فیزیک بنیادی.

فیزیک در دانشگاه ایلام رشته ای نوپا می باشد. سال 1388 اولین سالی است که دانشگاه ایلام اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی رشته فیزیک گرایش حالت جامد نموده و گروه فیزیک با پذیرش حدود 30 دانشجو کار خود را آغاز کرده است. هم اکنون ( تیر ماه 94 ) بیش از 40 دانشجو در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده و حدود 120 دانشجو نیز در ورودیهای مختلف مشغول تحصیل می باشند.

لازم به ذکر است که مجوز دوره کارشناسی ارشد گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدانها از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شده و از مهر 94 ، 6 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه ایلام مشغول تحصیل خواهند شد.

تعداد اعضای هیئت علمی گروه فیزیک 6نفر می باشد که یک نفر با رتبه علمی دانشیار و بقیه با رتبه علمی استادیار مشغول به کار می باشند. ضمنا دو نفر کارشناس فیزیک وظیفه خدمت رسانی در آزمایشگاههای گروه فیزیک را بر عهده دارند.

مهمترین هدف گروه تربیت دانشجویانی است که با کیفیت خوب فارغ التحصیل شده و توانایی رقابت با دانشجویان سایر دانشگاهها را داشته باشند. با توجه به قبولی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای معتبر ، به نظر می رسد این مهم برآورده شده است. از دیگر اهداف گروه، تربیت دانشجویانی است که در کارهای تجربی و آزمایشگاهی مهارت کافی داشته باشند.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها