En Ar

معرفی حراست

معرفي:
براساس ماده واحده قانون مصوب ۱۲/۲/۶۸ مجمع تشخيص مصلحت نظام حراست‏ها با اهداف و مأموريت‏هاي سازماني خاص به عنوان يك مجموعه اجرائي و نظارتي در كليه نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‏هاي انقلاب اسلامي تشكيل و شروع به فعاليت نمود. حراست به عنوان چشم بينا و چراغ روشن، مسير حركت مديريت را هموار و تصميم‌گيري را برای مدیران در محيط تحت نظارت خود آسان و در جهت اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي هدايت مي‌كند.
حراست به لحاظ جايگاه سازماني يكي از واحدهاي حوزه رياستي است كه مستقيماً با بالاترين مقام دستگاه، دفتر مركزي حراست، حراست کل استان و ديگر مراجع قانوني ذيصلاح در تماس و تعامل است.

تعریف حراست:
حراست به نهادي گفته مي‏شود كه در قلب تشكيلات يك سازمان وجود داشته و وظيفه خطير مراقبت از سلامت اجزاي ريز و درشت آن تشكيلات را در برابر انواع و اقسام انحراف‏هاي موجود به عهده دارد.
حراست با توجه به اشرافیت اطلاعاتی که دارد می‏تواند مشاور خوبی برای مدیران عالی و میانی محسوب شود. البته بسیار روشن است که مسئولین حراست‏ها زمانی می‏توانند در این خصوص موفق باشند که از همکاری صمیمانه جامعه هدف برخوردار باشند.
بدیهی است حراست می‏تواند با دریافت اخبار و اطلاعات مردمی خدمات ارزشمندی در اطلاع‏رسانی به موقع و مؤثر رویدادها به مديران به منظور تصمیم‏گیری صحیح و بدون خطا در جهت اصلاح فرآیند‏ها ایفا نماید که نتیجه نهایی آن افزایش رضایت‏مندی مردم از سازمان خواهد بود.

اهداف:
حفاظت از اطلاعات، اسناد، پرسنل، اماكن و محيط‏هاي تحت پوشش به منظور پيشگيري از هرگونه تهديد و خطر احتمالي از طريق كسب اخبار و اطلاعات محيط اعم از امنيتي، اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و… و انعكاس به موقع آن به مبادي ذيربط.

:حراست در یک نگاه

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها