En Ar

معرفی حراست

معرفی:
براساس ماده واحده قانون مصوب ۱۲/۲/۶۸ مجمع تشخیص مصلحت نظام حراست‏ها با اهداف و مأموریت‏های سازمانی خاص به عنوان یک مجموعه اجرائی و نظارتی در کلیه نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‏های انقلاب اسلامی تشکیل و شروع به فعالیت نمود. حراست به عنوان چشم بینا و چراغ روشن، مسیر حرکت مدیریت را هموار و تصمیم‌گیری را برای مدیران در محیط تحت نظارت خود آسان و در جهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی هدایت می‌کند.
حراست به لحاظ جایگاه سازمانی یکی از واحدهای حوزه ریاستی است که مستقیماً با بالاترین مقام دستگاه، دفتر مرکزی حراست، حراست کل استان و دیگر مراجع قانونی ذیصلاح در تماس و تعامل است.

تعریف حراست:
حراست به نهادی گفته می‏شود که در قلب تشکیلات یک سازمان وجود داشته و وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اجزای ریز و درشت آن تشکیلات را در برابر انواع و اقسام انحراف‏های موجود به عهده دارد.
حراست با توجه به اشرافیت اطلاعاتی که دارد می‏تواند مشاور خوبی برای مدیران عالی و میانی محسوب شود. البته بسیار روشن است که مسئولین حراست‏ها زمانی می‏توانند در این خصوص موفق باشند که از همکاری صمیمانه جامعه هدف برخوردار باشند.
بدیهی است حراست می‏تواند با دریافت اخبار و اطلاعات مردمی خدمات ارزشمندی در اطلاع‏رسانی به موقع و مؤثر رویدادها به مدیران به منظور تصمیم‏گیری صحیح و بدون خطا در جهت اصلاح فرآیند‏ها ایفا نماید که نتیجه نهایی آن افزایش رضایت‏مندی مردم از سازمان خواهد بود.

اهداف:
حفاظت از اطلاعات، اسناد، پرسنل، اماکن و محیط‏های تحت پوشش به منظور پیشگیری از هرگونه تهدید و خطر احتمالی از طریق کسب اخبار و اطلاعات محیط اعم از امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… و انعکاس به موقع آن به مبادی ذیربط.

:حراست در یک نگاه

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها