En Ar

آئین رونمایی از یادمان شهداء گمنام دانشگاه ایلام

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، مراسم رونمایی از یادمان شهدای گمنام دانشگاه ایلام، با حضور دانشگاهیان و مسئولان بنیاد شهید استان برگزار شد

 

دکترمحمد علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام اظهار داشت: ادای دین احساس عمیقی است، که همه مسئولان و مدیران نسبت به شهدا دارند اما بنیاد شهید و امور ایثارگران این وظیفه و دین را صادقانه و در سطحی عملگرایانه انجام می دهد.

وی رونمایی از یادمان شهدای دانشگاه ایلام را از همکاری و حسن توجه بنیاد شهید در راستای خدمت گذاری به مقام شهدا دانست، و اظهار داشت: حضور شهدای گمنام در دانشگاه ایلام، علاوه بر ثمرات معنوی و برکات مادی که برای این محیط علمی داشته است، انتقال پیام شهادت طلبی و ارزشمندی ایثار و از خودگذشتگی به نسلی است که جنگ و ارزش های نهفته در آن را نتوانسته است درک کند.

دکتر علی‌اکبری با بیان اینکه گلزار شهدای دانشگاه ایلام، به درستی و نیکویی از مهجوری درآمده است، گفت: عزت، استقلال و امنیت امروز کشور در سایه فداکاری های شهدا حاصل شده است و به هر میزان به تکریم و تعظیم مقام شهداپرداخته شود این ارزش ها و داشته های معنوی تقویت و حفظ خواهند شد.

حجت الاسلام هاشمی سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مراسم اظهار داشت: هرکسی که شعائر الهی را تعظیم و تکریم کند نشان از تقوا و روحیه معنوی او دارد.

وی با بیان اینکه تکریم و گرامیداشت شهدا و توسل به مقام معنوی آنان رمز پیروزی و اقتدار ما در برهه کنونی است، گفت:  اینکه بتوانیم  در دنیا مقتدرانه بایستیم ازارزش  و احترام و تکریمی است، که به مقام شامخ شهدا داریم.

وی با اشاره به ضرورت تقویت فرهنگ شهادت طلبی در جامعه علمی، تصریح کرد: معیاری که قرآن برای آزمون افراد ذکر کرده است این است که اگر می خواهید خدایی و علوی و حسینی و مهدوی باشید باید محبت به خدا را بر همه محبت ها ترجیح دهید تا به رستگاری برسید وهمه شهدا در اوج محبت به خانواده و زندگی، محبت به خدا و ائمه و آرمان الهی شان را بر هر محبتی ترجیح دادند و به رستگاری رسیدند.

حجت الاسلام هاشمی یادآورشد: اگر خواهان این هستیم که راه و رسم شهدا و روحیه شهادت طلبی در جامعه نمود پیدا کند و شهدا راهنمای ما در همه عرصه های زندگی باشند باید تکریم شهدا تداوم پیدا کند.

سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا به نامگذاری اسفندماه به عنوان ماه سپید آسمانی ها اشاره و گفت:  16 تا 22 اسفندماه به عنوان هفته بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است و بنیاد شهید در طول این هفته50 برنامه مختلف در راستای گرامیداشت مقام شهدا برگزار کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام تصریح کرد: تلاش در راستای رفع مشکلات خانواده های شهدا، و بیکاری فرزندان آنان از برنامه های اصلی بنیاد شهید است.

رستمیان آرامگاه شهدا در دانشگاه ها را با عنوان امامزادگان عشق خواند، و اضافه کرد: حضور شهدا در این مکان منبع خیر  و برکت  و دارالشفایی برای دانشجویان خواهد بود.

استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 332 آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها