En Ar

دکتر آرش قربانی استاد تمام شیمی دانشگاه به جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا پیوست

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ISI - ESI) عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه، به جمع دانشمندان یک درصد پراستناد در سطح دنیا پیوست.

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بر اساس آخرین نتایج اعلام شده رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر در نظام رتبه‌بندیESI   یا همانEssential Science Indicators ،  دکتر آرش قربانی چقامارانی، استاد تمام گروه شیمی دانشگاه، به جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان پیوست.

    پایگاه شاخص‌های اساسی علم یا ESI یکی از فرآورده‌های کمپانی کلاریویت آنالتیکس است، که نویسندگان یک درصد برتر دنیا نیز از طریق آن شناسایی و معرفی می‌شوند. محققان بر اساس تعداد استنادهای دریافتی مقالات آنها در رشته‌های 22 گانه علم، مرتب‌سازی می‌شوند و یک درصد آنها تحت عنوان دانشمندان یک درصد برتر انتخاب می‌ شوند.

   پایگاه شاخص‌های اساسی علم ­(ESI)، گرایش‌های مختلف علوم را به 22 شاخه اصلی از جمله فیزیک، شیمی، میکروب‌شناسی، ریاضی، پزشکی بالینی، داروشناسی و سم شناسی، بیوشیمی، اقتصاد و غیره تقسیم کرده و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ شده آن‌ها در بازه زمانی 10 سال گذشته رتبه‌بندی کرده و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می‌ کند

.

    دکتر آرش قربانی چقامارانی، استاد تمام گروه  شیمی دانشگاه، تاکنون 211 مقاله در مجلات معتبر ISI  چاپ کرده، که در سایت رسمی ISI به این مقالات 2760 بار در سطح جهان ارجاع داده شده و در حال حاضر ایشان دارای h- index 27 در این سایت است.

روابط عمومی دانشگاه، این موفقیت را به ایشان تبریک عرض می نماید.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها