En Ar

پیام تبریک معاون دانشجویی دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

معاون دانشجویی دانشگاه، در پیام خود، تأکید کرد:  16 آذر بیاد آرنده ی خودآگاهی و خودباوری فرزندان غیور و شجاع ملت ایران در دانشگاه برای دفاع از ملت و مبارزه با طاغوت است و تا ظلم و ستم هست دانشجوی عدالت‌ خواه برای مبارزه با آن آماده است.

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمود عدالتی معاون دانشجویی دانشگاه،  در پیامی سالگرد حماسه استکبار ستیزی دانشجویان عدالت‌ خواه در 16 آذر سال 1332 را به جامعه علمی  و دانشگاهی  و به خصوص دانشجویان عزیز تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

سلام دانشجوی عزیز - روزت مبارک

   16 آذر ماه در هر سال، یادآور روحیه عدالت‌خواهی، استکبارستیزی و ضداستبدادی جنبش دانشجویی است. در سال 1332 دانشجویان دانشگاه تهران برای دفاع از آزادگی و انسانیت و حیثیت ملی چندین ماه از سال (از کودتای 28 مرداد تا 16 آذر) را در نهایت صبوری، متانت و رعایت شئونات دانشگاهی، به برپایی تجمعات اعتراض آمیز پرداختند و سرانجام در 16 آذرماه با تقدیم خون سه تن از فرزندان عزیز این ملت، پیام عدالت خواهی را در عرصه علم و دانش زنده نموده و با وجود خفقان حاکم بر آن دوره، پیام ضد استکباری خود را به گوش جهانیان رساندند.

    سه شهید معزز آقایان احمد قندچی، مهدی (آذر) شریعت رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا، از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران با از خود گذشتگی پیام صلابت، استقلال و آزادی ملت بزرگ ایران و به ویژه قشر روشنفکر جامعه را به خوبی در مقابل استبداد داخلی و استکبار خارجی به نمایش گذاشتند.

    برای روح بلند این شهیدان از درگاه خداوند متعال، بالاترین مراتب بارگاه قدسی و همنشینی با صالحان و پاکان عالم را خواستاریم.

     16 آذر بیاد آرنده ی خودآگاهی و خودباوری فرزندان غیور و شجاع ملت ایران در دانشگاه برای دفاع از ملت و مبارزه با طاغوت است. تا ظلم و ستم هست دانشجوی عدالت‌خواه برای مبارزه با آن آماده است. این روز مقدس را به دانشجویان آرمان‌گرا و میهن دوست ایران اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

با آرزوی شادمانی

محمود عدالتی

معاون دانشجویی دانشگاه

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها