En Ar

ندای لاله ها (یادی از 2 دانشجوی شهید دانشگاه ایلام)

بسم رب الشهدا و الصدیقین

   22 اسفند ماه سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1383 به نام روز بزرگداشت شهدا نام گرفت. دو نفر از دانشجویان دانشگاه ایلام، شهید علی ورمزیار و شهید علی اختیارزاده در جریان جنگ هشت ساله به شهادت رسیده اند، روابط عمومی دانشگاه، در این روز نورانی، مختصری از زندگینامه این سفر کردگان ره اخلاص و عشق را منتشر می کند.

زندگینامه شهید علی ورمزیار

  شهید علی ورمزیار در سی ام شهریور 1346 در شهرستان ازنا پا به عرصه حیات نهاد. علی و دوستانش در طول مبارزات قبل از انقلاب از شیفتگان امام راحل و آرمان های انقلاب اسلامی بودند. با شروع جنگ تحمیلی کم کم پایگاه های مقاومت مساجد جهت آموزش نوجوانان و جوانان برپا گردید و او که در این میدان نیز خود را مسئول می دانست در پایگاه مقاومت مسجد سجادیه (راه آهن) ثبت نام کرد و مشغول به فراگیری امور نظامی ابتدائی گردید و وقتی دوره خدمت سربازی فرا رسید و آبادان شهر خاطره های سرخ و خونین میزبان آن مردان مرد می شود و عملیات کربلای 4 جولانگاه رشادت و سربازی او. شهید علی ورمزیار هیچگاه در طول دوران زندگی از درس و تحصیل غافل نماند و در همان دوران مقدس سربازی با جد و جهد فراوان در رشته دامپروری دانشگاه ایلام قبول شد. در حین تحصیل نیز همواره با سنگرسازان بی سنگر در جهاد سازندگی همکاری مداوم داشت و هر از چند گاهی نیز به رسم ادب و اخلاق و منش بزرگوارانه اش به دیار خود باز می گشت و در خدمت و احترام به پدر و مادر ادای تکلیف می نمود. در یکی از همین مراجعت ها بود، که تقدیر برای او به گونه ای دیگر رقم خورد، تقدیری که می خواست او را از خاک نشینان جدا کند و به افلاک برد. سی ام شهریور 1366 تولدی دیگر برای او بود. آری! سالروز تولد علی اینبار برای او با خنده ای مستانه بود و برای مادرش ماتم و اندوه! بمباران هوایی شهرستان ازنا سبب به شهادت رسیدن آن جوان پاک و مومن گردید.

روحش شاد و یادش گرامی

شهید علی اختیار زاده

   شهید علی اختیارزاده، فرزند قاسم، متولد سال 1346، شهر تهران، دانشجوی رشته  دامپروری دانشگاه ایلام بود، که در تاریخ 1367/2/1 در دارخوین، به شهادت رسید  و در  قطعه 40 ردیف 76 مزار گلزار شهدای شهر  تهران به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها